Archív

Archív pro ‘Nezařazené’ Kategorie

Štěpánovská KuLé

KUle

Zahájeny práce na požární nádrži

Před svátečními dny v červenci byly zahájeny práce na požární nádrži. Na návsi bylo po dva dny rušno. Snad již provedená úprava podloží bude fungovat a v nádrži se opět budou prohánět kapři.

Žďárec u Skutče – O pohár starosty

První víkend o prázdninách se uskutečnil první ročník dětské soutěže ve Žďárci u Sk. Soutěž byla netradiční hlavně v tom, že se konala na místní návsi, tedy pro děti nezvyklém povrchu. Nikomu tento fakt nevadil a na závody přijelo celkem 12 týmů  z okolí. Za nás jsme složily dva týmy mladších žáků a jeden tým starších žáků, kde vypomáhali hlavně děti z mladších žáků. Našim nejmenším se moc nevedlo, nejdříve zazlobil koš, poté v druhém pokuse koncovky. Obsadili sice poslední místo, ale zúčastnili se! Co jednomu chybělo, druhému zase přebývalo. Druhý mladší tým po prvních pokusech jistil druhou příčku, ale v druhém pokuse se devatenáckovým časem vyhoupl do vedení soutěže. I starším se tentokrát vedlo a jen pár setinek zaostali za SDH Skutíčko a brali stříbro. Celkem bych zhodnotila závody jako velmi pěkně pořadatelsky zvládnuté – vše šlo jako na drátkách, nechyběly pěkné ceny a děti dostaly i jídlo v rámci závodu zadarmo. Snad má tato soutěž našlápnuto k dobré budoucnosti!

Výlet Trhový Štěpánov

 

 

 

Ligová soutěž v požárním útoku – Memoriál Miloslava Kunharta

Druhý víkend v červnu se na štěpánovském hřišti opět rozburácely mašiny. Konal se zde již XVIII. ročník soutěže v požárním útoku: „O putovní trofej starosty SDH-Štěpánov – Memoriál Miloslava Kunharta“. Na startovní čáře se nejprve představily týmu mužů. Počasí přálo pěkným výkonům, ale bohužel hned v prvním útoku došlo ke zranění soutěžího z týmu SDH Horka, který byl odvezen do nemocnice. Poté pokračovala již soutěž bez zranění a s kvalitními výkony. Pod hranici 25sekund se vešlo celkem 9 týmů. Nejrychlejí útok předvedli muži z Výsonína s časem 21,46s. Druhý tým z Morašic předvedl také výkon pod hranicí 22s (21,74s). Trojici na stupních vítězů tak doplnil tým z Choltic s časem 22,13s. V kategorii žen padaly také pěkné časy. Nejlépe se vedlo týmu žen z Rychnova, které rozblikaly terče v čase 25,22s.  Jen těsně za nimi skončil tým z ČHJ Hlinsko, který zakončil útok v čase 25,61s. Bronz si ze štěpánovského kopce odvezl tým ze Skutče. Domácím týmům se tentokrát nedařilo. Muži bohužel měli pokus neplatný a ženy  z důvodu dlouhého nástřiku zakončily svůj pokus až v čase 35s.  Do rozstřelů postupovalo 8 nejlepších týmů mužů a čtyři týmy žen. V mužích opět padaly pěkné časy. Nejlépe se vedlo mužům z Hlinska, kteří si odvezli putovní přilbu a savici od hlavního sponzora soutěže. V ženách byly rozstřely ve znamení neplatných pokusů. Vítězně z této série vyšel opět tým z Rychnova. Nebýt zranění v úvodu soutěže a nutnosti zrušení kategorii veteránů (z důvodu zrušení rezervace všech týmů, kteří byly přihlášení dopředu) je nutno zhodnotit soutěž jako vydařenou. Jménem pořadatelů se na Vás těšíme opět za rok!

ČHJ Hlinsko - vítězný tým

 

plakat_liga_2

Okresní kolo hry Plamen 2018

Ve dnech 25 a 26 května se uskutečnila soutěž mladých hasičů Plamen. Tentokrát jsme postavili pouze hlídku mladších žáků . Tento tah se na konci projevil jako velmi zdařilý. Celkově se od začátku vedlo, kdyby nebylo zaváhání na štafetě CTIF, kde jsme skončili až na devátém místě. Poté se již dařilo. Dvojice jsme vyhráli a štafetu 4 x 60 jsme jistili ze čtvrtého místa. Jelikož týmy ze Seče a Zderaze byly před námi, tak jsme do 2. soutěžního dne měli hozenou rukavici. První útok se nám nepovedl a bohužel jsme museli čekat až do druhého pokusu, jak to vše dopadne. Dopadlo to na výbornou. Předvedli jsme o 7 setin lepší čas než Zderaz a uhájili celkové prvenství.

IMG_20180527_135704

Okrskové kolo Předhradí

Poprvé po dlouhé době se uskutečnila soutěž okrskových týmu na Předhradí. Za Sdh Štěpánov se opět představily týmy dětí, žen i mužů. Nejlépe se dařilo našim nejmladším jelikož obsadily první dvě místa a 7. Místo v mladších žácích. Také ženy se neztratili a v konkurenci dvou týmu zvítězily. Muži zaváhali na útoku a odvezli tak z Předhradí pátou příčku. Celkové výsledky zde

IMG_20180519_134248

17.5.2017 – soutěž denních příslušníků HZS

17.05.2018 – proběhla soutěž denních příslušníků. Na startu se představilo celkem 10 mužských týmů a 4 ženské týmy. Svatý Florian chtěl hasičům dopřát hojné množství vody a tak od rána zaléval nejen závodní plochu. Všichni se s touto nepříjemností vypořádali se ctí a nechyběly ani optimistické myšlenky o sluníčku a suché dráze! Více informací k soutěži naleznete ZDE.

Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným pořadatelům za pomoc!

 

Memoriál Honzíka Kreminy – Skuteč

21.04.2018 se uskutečnil závod mladých hasičů v požárním útoku ve Skutči. Celkem se zúčastnilo 28 týmů mladších a 22 týmů starších. Náš sbor zde reprezentovaly dva týmy mladších žáků. První na start nastoupil starší tým, který předvedl pěkně pojištěný útok a s časem 18,35s si do druhých pokusů držel medailovou pozici. Mladší předvedli velmi pěkný útok bez zásadních chyb a s časem 26,79 (který byl i lepší než druhý pokus) obsadili 23. příčku. Ve druhém pokusu svůj čas starší ještě vylepšili na 17,85s. Bohužel se zlepšil i tým ze Seče a Zderaze a nás tyto dva týmy odsunuly na bramborou pozici. Do rozstřelů jsme nastoupili s vidinou porazit alespoň prvního soupeře. Vedlo se ještě více než jsme si mohli představit. Porazili jsme tým z ČHJ Hlinsko, poté ze Zderazi a nakonec ve finále tým z Chacholic. Ze Skutče tedy s námi odjel putovní pohár, kterým jsme ihned vyzdobili naší klubovnu.

Za starší nastoupili: Kája, Honzík, Vojta, Terezka, Matěj, Verča, Elenka, Ája a Kristýnka

za mladší nastoupili: Kristýnka M., Nelča, Kačka, Kuba, Anetka a Daník

30826069_200730844064552_2116750187_o

Pálení čarodejnice

30.04.2018 proběhlo na parketu pálení čarodějnice. Večer jsme zahájili soutěžemi pro děti. Skákalo se v pytli, překonávali překážky, běhalo a střílelo. Okolo půl sedmé se zažehl oheň a rozezněly kytary. Akce to byla vydařená – celkem přišlo cca padesát účastníků. Příští rok zase nakopneme koštata…32231223_10213567151991937_2175363208431271936_n