Archív

Archív pro ‘Nezařazené’ Kategorie

OSTRAVA – ZÁVODY MLADÍ HASIČI

ZÁZNAM ZE SOUTĚŽE – zde.
Výsledky

Mladší žákyně čas I čas II umístění
Vtípilová Karolína Štěpánov 19,61 20,09 48.
Salášková Kateřina Štěpánov 29,99 20,7 58.
Nováčková Veronika Štěpánov 20,22 N 55.
Kunhartová Kristýna Štěpánov 19,8 19,7 50.
Krejčí Aneta Štěpánov 23,92 21,61 64.
Salášková Elen Štěpánov 18,97 19,73 43.

 

Starší žákyně – Doležálková Tereza – 16, 01 – 103. místo

Starší žáci – Zelenka Ondřej – 17, 53 – 113. místo

PŘIŠLO JARO…UKLÍZEJTE, RECYKLUJTE S HASIČI – 6.4.2019

14224+

Mladí hasiči v novém roce…

Ani v zimě mladí hasiči nespí. Měsíce leden a únor byly ve znamení trénování a získávání odznaků odborností. Tréninky jsou pravidelně každou neděli na dvě hodiny v tělocvičně v Luži a jednou za 14 dní na dvě hodiny v sobotu v pardubickém tunelu. V rámci zimní přípravy se proškolili naši mladí strojníci a získali odznaky odbornosti „strojník junior“ tito členové: Jan Novotný, Jakub Matouš, Tobiáš Kysela, Johanka a Zuzka Strykovi. První březnová sobota patřila kostěnickým hrátkám, kde se představilo 7 našich členů přípravky. Z 24 týmů jsme obsadili 16tou příčku. V neděli jsme uspořádali první venkovní trénink. Nyní nás čekají halové soutěže v Ostravě a Jablonci nad Nisou.

Silvestrovká taškařice

Stejně tak, jako k posvícení patří posvícenský fotbal, patří k posvícenskému fotbalu losování posvícenské tomboly. Výhercem letošní hlavní ceny s mnohoslibným názvem: “Za osmým divem světa” se stala Sára Polanská. Svou cenu si přišla vyzvednout poslední den roku na štěpánovskou náves. Zde ovšem pobyla spolu s početným doprovodem jen krátce, vlastně jen co by absolvovala poučnou zastávku u studny – tedy u Egyptských pyramid. Aby snad na dlouhé pouti po ostatních zázracích nikdo nezabloudil, byl najat profesionální průvodce Aleš Vokáč, který prokázal svou kompetentnost už jen pouhým náčiním správného průvodce. A tak jsme po cestě rozetnuli pověstný gordický uzel, naučili se umístit vařené vajíčko do lahve s úzkým hrdlem, vypěstovali jsme poněkud  necudné květiny, nechali se ošálit mrštným kouzelníkem ze Spořilova, naučili jsme se sázet vejce do skla, či levitovat panáky, ale osmý div na nás čekal až na návsi.

Rozsvěcení stromečku, koledy

Nejkrásnější dáreček dal babičce dědeček…. tímto heslem jsme vyzývali všechny  štěpánovské občany k účasti na této akci. Akce to byla nejen pro děti, ale hlavně pro dospělé, kterým právě děti předvedly svá vystoupení. Celkem ve čtyřech pásmech se vystřídala skupina dospělých hráčů a 13ti dětí se svými básničkami, písničkami a hraním na rozličné nástroje. Večer to byl poklidný a  splnil přesně svůj účel. Panu Horákovi děkujeme za zajištění ozvučení, stejně jako těm kteří přispěli k rychlému vyklizení našeho kůlturního stánku.

Výlet do Pardubic

První prosincovou sobotu jsme se vydaly s dětmi směr Pardubice. Konal se zde tradiční Mikulášský běh, který pořádá pardubický klub Hvězda Pardubice. Výletu se zúčastnilo celkem 13 dětí a 3 vedoucí. Na závodech se nám velmi dařilo a všichni odvedli pěkné výkony. Na bedně se umístili Ája Fikejzlová a Adéla Paulusová. Výsledky naleznete ZDE. Po skončení závodu jsem se občerstvili v nedaleké restauraci, abychom zvládli další program. Odpoledne jsem se zúčastnili kouzelnického představení. Nikdo během představení nezmizel a tak jsme v plné sestavě navštívili místní sbor profesionálních hasičů a prohlédli si vybavení a celou zbrojnici. Děkujeme Romanovi Kunhartovi za umožnění exkurze. Domů jsme dorazili v podvečer a myslím, že i řádně unavení. Další akcí mladých hasičů bude výroční schůze v prosinci 2018. tri tridva

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

V neděli 11.11.2018 jsme opět jako každý rok přivítali paní Zimu se svatým Martinem. Akce se opět vydařila. Na návsi se sešlo asi 40 dětí, které vybaveni lampiony prošli spolu s příznivci zimních procházek po rozsvíceném okolí obce Štěpánov. Celá akce opět končila na návsi, která vyzdobená svítícími lampiony a netopýry dotvořila sváteční náladu. Všichni se poté přesunuli do místního kulturního zařízení, kde bylo pro všechny připraveno drobné občerstvení. Velmi děkujeme za účast Martina Bureše a upečení luxusních rohlíčků Vendulce Uličné a ostatním rodičům za přípravu buchet. Zase na další akci naviděnou…nejbližší akce bude rozsvícení vánočního stromečku předběžně o víkendu v předvečer Vánoc.

závody Chrudim, Hlinsko, Zderaz o jednom víkendu

První víkend v září byl naplněný program akcemi. Sobota nám propršela, ale ani to neodradilo ženy o výletu na Chrudimskou ligu. Výlet se vyplatil. Z Chrudimi odvezly putovní pohár za první místo a plný počet bodů do ligové tabulky. I druhý den byl ve znamení útoků. Tentokrát se naše řady rozdělily do dvou proudů. Tým žen směřoval do Hlinska a týmy dětí do Zderazi.  Ženy si musely vypůjčit rozdělovačku a té bohužel nevyšel jeden spoj a tak s útokem za 36,64s braly ženy až 8. mé místo. Osmičky nám na tento den asi byly souzeny. Mladším dětem nevyšel vůbec první pokus a tak v druhém kole jsme již jistila na 8.mé místo. Starším se útok povedl a první 18ckovým časem v jejich letošním soutěžení se také vyšplhali na osmou příčku.

43230519_950084501847265_6110434153654648832_n

Štěpánovská KuLé

Poslední prázdninový pátek 24.8.2018 se uskutečnilo v místním kulturním zařízení „U Klejchů“ divadelní představení. V rámci představení se představil divadelní spolek „Do Houslí“. Hra s názvem „Výročí“ pobavila celkem 61 účastníků. Během celého večera se Štěpánovem nesl ohlušující smích. Hlášky, které přináší sám život bavil nejen starší, ale i mladší generaci. Doufejme, že v příštím roce se povede opět uskutečnit nějakou tu kulturu na vsi. Za podporu akce děkuji Pardubickému kraji, městu Skuteč za zapůjčení židlí a SDH Štěpánov, za poskytnutí prostor a ozvučení. 

Zahájeny práce na požární nádrži

Před svátečními dny v červenci byly zahájeny práce na požární nádrži. Na návsi bylo po dva dny rušno. Snad již provedená úprava podloží bude fungovat a v nádrži se opět budou prohánět kapři.