Archív

Archív pro ‘Mladí hasiči’ Kategorie

Perný víkend na Seči

První červnový víkend se uskutečnily na Seči hned dvě hasičské soutěže. Zatímco v sobotu vítala Seč starší hasiče,  v neděli se do Seče sjely týmy mladých hasičů. V sobotu se uskutečnilo druhé kolo okresní ligy chrudimska v Pú dospělých. Oba naše týmy vyrazily v plné sestavě a tak jsme byli plni očekávání z výsledků. Muži začali svůj výkon parádně, rychlá voda, vše u plata zapojeno, ale bohužel u terčů se nepodařilo zapojit úplně proudnici. Tento defekt kluci opravili, ale po dokončení pokusu odpadla strojníkovi savice od mašiny a pokus byl hodnocen jako neplatný. Ženy si na svůj výkon musely řádně vyčkat. Čekání na 11tou pozici se vyplatilo! Povedný pokus s vyrovnanými nástřiky přinesl rekord ligy v podobě času 23,95s a první místo.

Druhý den ráno se vydalo 9 mladých hasičů hájit naše barvy na dráhu. Běhalo se zde 60m s př. Zde se nejlépe dařilo Áje Fikejzlové a Peti Ročňové, které si vylešili svá osobní maxima.Mezi mladšími holky se představily ještě Kája Vtípilová a Kristýnka Kunhartová. Za kluky se postavil na dráhu Honzik Kunhart a Ondra Zelenka. Oběma nevyšli první pokusy a tak museli v druhých již jistit. Mezi nejstaršími holkami se nejlépe vedlo Míše Uličné. Vnejstarších holkách se představila ještě Lucka Kunhartová a Míša Kropáčková ml.

DSC00880

 

TÁBOR 2016

Vše k táboru naleznete ZDE. I letos bude online zpravodajství, tak nazapomeňte číst naše příběhy na poračování…..Vaši hasičští táborníci…..

První závod nového týmu dorostenek

14.5. 2016 se uskutečnilo okresní kolo kategorie dorostu v Otradově. Nově vzniklý tým dorostenek, který v současné době čítá 11 dorostenek se s tímto závodem popral výborně. Z důvodu velké marodky a vytíženosti všech závodnic se nás na závodech sešlo pouze 8. Prvotní nervozita a nezkušenost některých byla znát již při štafetě. V této disciplíně jsme skončily druhé za Skutčí (našim soupeřem v tento den byl pouze tým ze Skutče). Na stovky jsme vyslaly pouze pětici nejodvážnějších, které alespoň jednou na závodech již stovku absolvovaly. První na start se postavila Natka Tomečková (21,20s), druhou v pořadí byla Lucka Nováková (26,55), nejlepší týmový výkon předvedla Nela Křepelková (20,69s), čtvrtou na startu byla Míša Doležálková, která po první stovce a spádem na kladině musela druhý pokus jistit časem 23,02. Poslední stovku zaběhla po delší tréninkové odmlce Šárka Benešová (23,8?). V královské disciplíně nás zradil vítr, který proudařkám nedovolil zamířit do středu terče a tak výsledný čas na časomíře se zastavil na 43 sekundách. Do testu se nám vloudila jedna chybička a tak i v testech jsme skončily druhé. Celkově mohu zhodnotit tento okres jako vydařený, i když víme, kde jsou rezervy a na těch nyní můžeme pracovat :-))…..děkuji všem zúčastněným:

Natálie Tomečková, Nela Křepelková, Šárka Benešová, Aneta Vladyková, Miša Doležálková, Simča Krupková, Vendy Pražanová, Lucka Nováková.

chybějící členky týmu: Maruška Jánová, Verča Doležálková, Lucka Kunhartová

Děkujeme našemu řidiči Pavlu Vtípilovi za trpělivost!

13236227_1177153505670963_270760465_n

 

Memoriál Honzíka Kreminy – Skuteč

23.4. se uskutečnil závod mladých hasičů ve Skutči. Již několikátým rokem se zúčastňujeme této soutěže, ale letos poprvé v tak velké konkurenci týmů. Celkem se zúčastnilo 18 týmů starších. Náš tým zde bodova ve dvojicích (s bronzem), ale zaváhání na útoku (10. místo). Znamenalo celkové 6. té místo.  V kategorii mladších se představily dva naše týmy z celkového počtu 32. Naši „předškoláci a prvňáčci“ obsadili celkové 25.té místo a starší kolegové získali 11tou příčku.   Fotky ze závodů naleznete ZDE.

kremina

blank2 blank

Nejbližší závod  bude Liga 60m s př.  opět ve Skutči, tentokráte na tartanovém stadionu v neděli 8.5. 2016.

Kdo nastoupí:

mladší žákyně: Terezka a Viky Henychovi, Kája Vtípilová, Ája Fikejzlová, Adélka Bartošová, Verča Nováčková

mladší žáci: Šimon Drbal, Vítek Karafiát, Ondra Mihulka, Ondra Zelenka

starší žákyně: Míša Uličná, Vendula Pražanová, Nela Křepelková, Verča Doležálková

propozice závodu ZDE

HALA JABLONEC ZÁVODY MLADÝCH HASIČŮ

Ve dnech 19-20.3. se uskutečnila soutěž mladých hasičů v běhu na 60 a 100m překážek. Již v pátek jsme vyrazili směr Jablonec. V pátek jsme se pověnovali ještě regeneraci před závody v místním plaveckém bazénu. V sobotu již zahájili soutěžení mladí hasiči od 6 -do 15 let. Naši výpravu reprezentovali: Kája Vtípilová, Vítek Karafiát, Honzík Kunhart, Ondra Zelenka a Mihulka, Nelča Křepelková, Míša Uličná a Šárka Benešová. Všichni si zaběhli svá osobní maxima a přesvědčili vedoucí a připravenosti na sezonu. V neděli se do zápolení zapojily dorostenky, již na 100 metrové dráze. Náš sbor zde reprezentovali Míša Doležálková, Natálie Tomečková, Nelča Křepelková a Šárka Benešová. Výsledky z obou dnů:  ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Horolezci, horolezkyně, horolezčata….

Tato píseň by se přesně hodila k výletu mladých hasičů. Celkem 17tnác mladých hasičů vyměnilo nedělní oběd za toustový chleba, odpolední pohádku za pocení v tělocvičně a nedělní pohodu za výšlap po Pardubicích, ale myslím, že vše stálo za to. Ale pěkně od začátku: první březnovou neděli, jsme se vydali žlutým ďáblem směrem na Pardubice. První stresy nastaly při  couvání směrem z Rosic, kdy někteří propadli panice v domění, že jsme zapomněli vystoupit. Naštěstí vedení zachovalo klid a tak nás přivítalo pardubické nádraží v plné parádě. Cesta na bolder byla opepřena větami: „kdy už tam budeme“, mě už bolí nožičky, tam v životě nedojdu, to bude můj konec, asi umřu….s příslibem stříkající brány se některé děti rozutekly po Karlovině, jako kdyby běžely závod na 60m. Dav se nechal strhnout. Naše první výhra! Dorazili jsme do cíle u Chrudimky.

IMG_20160306_134045

nejmenší lezci, se toho nebáli :-)

Zde nás čekali instruktoři Míša a Lukáš. První chaos se skříňkami, zamčenými botami, pítím, zapomenutými ponožky jsme odbourali po 15ti minutách. A tak hurá do výšin, nejdříve schody, rocvička, půlení a pak již jen zábava a lezení. Na dvě hodiny se z nás stali opice, rybičky, žraloci, přepravní balíky. Každý si zkusil svoje maximum a výdrž! Na závěr naší účasti v krajském městě, jsme poctili  svoji návštěvou jednu nejmenovanou restauraci, spořádali 17 malinovek, 6 kusů pizz a dvoje hranolky. Posilnění jsme se vydali zdolat točitou skluzavku v nákupním středisku, splnili některým dětem sen o jezdících schodech a již mazali na naši žlutou kamarádku. Poslední peníze jsme roztočili u paní v obchůdku na nádraží, které musíme poděkovat, že ji oči našich dětí obměkčily natolik, že některým odpustila korunu, tu dvě a někomu by to snad dala zadarmo, nebýt našeho zásahu. Cesta zpět byla pro mnohé již třešničkou na dortu….Holky si udělaly podle svých slov „pohodlíčko“, kluci závodili v tom, kdo sní nejvíc éček dohromady a my vedoucí si mohli odychnout, že spočítané nohy, vydělené dvěma, seděli s počtem hlav, které nám rodiče předávali dopoledne do opatrování. …. dobrou noc děti…..a zase někdy na dalším výletě!!!

Akce březen/duben – mladí hasiči

AKCE 2016 MLADÍ HASIČI:
5.3. 2016 – v sobotu brigáda na úklid hřiště od 9:00 do 10:00 - pokud bude obstojné počasí
6.3.2016 v neděli výlet do Pardubic 
- odjezd od hasičárny avii v 10:55 ( v 11:00 ze Skutče náměstí) – vlak na nás nepočká!
- vlak odjíždí ze Ždárce v 11:20
- program je od 13:00 do 15:00
- s sebou 50Kč na vlak, oblečení na sportování (tenisky do haly), pití a svačinu do vlaku  (tu zpracujeme na cestě tam, zpět zajístíme něco k jídlu – asi pizzu ;))
- návrat zpět vlakem v 15:52 (ve Žďárci budeme 16:42 , na Štěpánově přibližně v 17:00 se zastávkou ve Skutči).PROSÍM NAHLÁSIT POČTY, KDO JEDE S NÁMI V NEDĚLI!!!! NUTNĚ POTŘEBUJI POTVRDIT ÚČAST…. ;-)
12.3.2016 – odborky Krouna – jede Nelča Křepelková, Šárka Benešová, Kája Vtípilová, Kristýnka Kunhartová a   dále někoho nominuji na výletě do Pardubic :-)
19.3. závody Jablonec - pouze běžci, kteří běhají 60m překážek (odjezd bude již v pátek s přespáním v Jablonci, návrat v sobotu, dorostenky zústávají do neděle na jejich závody). Cena za spaní 200Kč/noc.Ještě celý březen budeme chodit na tréninky do haly v neděli od 15:00 mladší, od 16:00 starší.

Tréninky venku od začátku dubna. První závody venku budou 23.4. ve Skutči.

 

kulturní podzimní akce

 

Koncem října jsem se zúčastnily s týmem žen slavnostního vyhlášení ligy v PÚ za rok 2015. Vyhlášení probíhalo na Seči v kulturním zařízení. Celkově jsme si odvezli 4 poháry. Večer se nesl v tanečním duchu a myslím, že si ho všichni užili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhou kulturní akcí, bylo vystoupení naší hasičské omladiny na setkání zasloužilých hasičů v Hlinsku. Vystoupili s přednesem hasičské básničky a zazpívali píseň Černé oči a Co jste hasiči. Za odměnu byly všechny děti pozváni na raut a dostaly sladké odměny.

P1160235  P1160243

 

 

 

13.11. Lampionový průvod

13.11. se opět Štěpánov zalalil do tmy a po vsi se na 18.ctou hodinu začaly trousit hloučky dětí s lampiony. Toto byla předzvěst příjezdu sv. Martina, který i letos přišel pešky. Jak by řekl klasik: “ tento způsob zimy je poněkud neštastný“. Účast opět byla na poměry malé vísky potěšující. Zakončení akce tradičně proběhlo v provizorním kulturním domě – kde vyrostl nafukovací hrad a podávaly se čerstvě upečené vdolky.

P1160305 P1160291

 

BRANNÝ ZÁVOD MLADÝCH HASIČŮ 17.10. BRČEKOLY

pSVK2jaFvVoXHQa_e56v_PDALRh_ZagtLBFAj5CAUI87n3QPOSe7pvsOfVCHGglcIiaVaKw  IMG_1579

V sobotu 17.10. jsem se vydali se čtyřmi týmy mladých hasičů na závody do Brčekol. Sestava pětek byla dle domluveného klíče, jen ve starších nám onemocněla Lucka, tak jsme museli najít náhradu. První na start vyrazila s číslem 5 hlídka mladších žáků, vedená velitelem Ondrou Mihulkou. Na prvním stanovišti nám padaly špalíčky jako nic a tak jsme na naši hlídku, uhánějící do kopce, hleděli s nadějí na dobré umístění. Všechny naše hlídky startovaly těsně za sebou v rychlém sledu. Po mladších následovala druhá hlídka mladších a poté jim byli v patách naši nejstarší, které mimochodem doplnil Lukáš Flégr ze Skutče. Po všech nadějných běžcích se vydala do terénu naše hlídka přípravky. Již na prvním stanovišti jsme sice (jak prohlásil jeden z našich závodníků) : “ nešeštčelily“ ani jeden kousek, ale s odhodláním jsme bojovali dále. Všechny naše hlídky dorazily do cíle v pořádku! Po sečtení všech výsledků nás mile překvapilo umístění týmu přípravky a mladších žáků. Přípravka získala vítězství a mladší žáci ve velké konkurenci 6. místo. Starším se nějak nakupily trestné body, ale i tak se podařilo vybojovat 10tku. Náše druhá pětka mladších žáků nasbírala trestných jako maku,  ale věříme, že pro všechny to byla cenná zkušenost do příštího závodu :-)…..Děkujeme Marečkovi a Matesovi Kadaněmu, že nám doplnili pětky a zdolali s námi všechny stanoviště.

Posledním zástupcem SDH Štěpánov, který se představil v sobotu, byk tým dorostenek. Nově složený tým se nezalekl zhořelé labutě, ani rozbité buzoly a přes všechny tyto trampoty vyběhly třetí příčku.

Díky všem za účast a v neděli na tréninku naviděnou……