Archív

Archív pro

Členská schůze 19. srpna 2014

19.08.2014 Comments off

Program:

  1. zajištění zábav 23. a 30. srpna
  2. oprava rybníka – hráz je hotová – cca 50 m3 betonu; zbývá navézt jíl; napuštění při okrskovém cvičení – nejlépe 13. září
  3. dětský hasičský tábor na Blatinách -

 

 

 

 

Soustředění Blatiny ….

12.08.2014 Comments off

Nedělní teploty nás vyhnali na pustý ostrov. Přežili jsme  všichni  i když přišla občas bouře, nebáli jsme se obstarat dřevo, doběhnout pro vodu, nebo si uchránit kus masa!  Večer jsme opekli buřty a navštívil nás dokonce i pan Skrblík! Za odpolední program si tým zelených vysloužil 50 hasičských chechtáků, a protože jsou naše děti šikovné, dokázaly obrat i Skrblíka o další chechtáky. Pondělní ráno jsme již začali plně trénovat! Ranní rozcvičkou zvládli i ti nejmenší. Okolo deváté jsme vyrazili do terénu na motokros. Všichni překvapili podanými výkony! Po obědě se poprvé otevřel obchod, ale většina z dětí šetří na páteční velký nákup, zásoby obchodu nebyly ohroženy! Odpoledne nám začalo pršet! Vytvořili jsme týmová trička, abychom se poznali a hlavně  byli k poznání až zase přijde pan Skrblík.  Zítra se vydáváme hledat poklad a odpoledne směr Milovi podle azimutu, držte nám palce, ať se neztratíme, nebo spíše navrátíme!

V úterý jsme dostali zprávu, že strýček Skrblík zakopal nedaleko (asi 3km od nás ) poklady. Vydali jsme se je hledat. Naštěstí jsme byli úspěšní a ulovili skoro všechny poklady. Odpolední klid opět vyrušil svoji návštěvou náš nový nejlepší kamarád Skrblík a přinesl nejen pár peněz, ale hlavně informaci o překvapení v podobě skákacího hradu! Celé odpoledne jsme měli jen  samé radosti! Skákací hrad pro všechny, otevřený krámek a střelbu ze vzduchovek. Večer se opět přeměnil dvorek v tréninkové centrum! Zítra se snad již vydáme k milovskému rybníku utratit nějakou tu korunu od rodičů! Do civilizace je cesta dlouhá a poštovní holubi sem lítají jen zřídka -> dopisy budou mít zpoždění :-) !

Ve středu jsme absolvovali pochod Blatiny Milovy. Mladší hlídka klestila cestu starším, pod Drátenickou skálou jsme šipkovali až se z nás prášilo. A zatímco jsme se šinuli k milovskému rybníku, na chalupě se gruntovalo a pekli vdolky k obědu. Kolem poledne jsme dosáhli cíle a i naše druhá výprava nás dostihla. Cestu zpět jsme ukrátili autobusem a projeli se celých 800m. Celá výprava se vrátila na základnu okolo jedné hodiny. Nepříznivé počasí nás zahnalo s odpoledním programem do chalupy. Všichni pilně procvičovali značky a uzle a jestli se nezamotali, tak tam zkouší dodnes :-).