Archív

Archív pro

Rezervace parketu, výpujčky od hasičů

Jelikož se stávalo v předchozích letech, že se hlásilo o pronájem parketu více zájemců na jeden termín, chtěli bychom zkusit provádět rezervaci trochu řízeně…..zde na stránkách bude uveden seznam již obsazených termínů.

Rezervaci můžete provést telefonicky, nebo osobně Romanu Kunhartovi (tel. 728 544 247) , který se postará o to, aby Váš termín akce byl opravdu jen Váš.

Dále je možnost pro členy sboru vypůjčit si některé z movitých věcí, kterými hasiči disponují – dětský skákací hrad, stánek atd.  Výhledově sem dodám seznam věcí možných k zápujčce.

 

OBSAZENOST PARKETU 2016

04.06.2016 – Horák Milan

11.06.2016 – Hrouzková Andrea

 

 

Výroční valné hromady

Výroční valná hromada dospělých se uskuteční již příští sobotu 16.01.2016 od 18:30 v hostinci u pana Peška. Můžete se těšit na tradiční gulášek a dobrou náladu. Těšíme se na hojnou účast!

Výroční valná hromada mladých hasičů se bude konat 7.2.2016 od 14:00 v hostinci u pana Peška. Můžete se těšit na popcorn párty a zábavičku na odpoledne! Prosím mladé hasiče, aby přinesli dresy, které mají doma včetně historických!

Na obou akcích se budou vybírat členské příspěvky ….100Kč s sebou.

 

 

 

 

Konec dobrý, všechno dobré….

I tímto titulem Shakespearovského díla  by se dal popsat konec našeho hasičského roku.  Jelikož byl prosinec plný akcí, chtěla bych Vás s některými z nich seznámit.

Druhou prosincovou sobotu se uskutečnila v Prosetíně soutěž O vánočního kapra. Na tuto soutěž vyrazil pouze tým žen a to ještě  v provizorní sestavě, ale i tak si ženy vylovily úlovek  v podobě kapříka (3. místo).  Podvečer již patřil kulturnímu vyžití v místním hostici, kde se opět po měsíci rozeznělo duo kytar v doprovodu flétny. Účast byla hojná a podle nálady zúčastněných se i tato akce vydařila. Aby byl víkendový úspěšný trojboj završen, vyrazily naše mladé naděje do daleké Ostravy na závody v 60tkách. Na závodech se představila Lucka Kunhartová, Šárka Benešová a Nela Křepelková. Všem se velmi dařilo, Lucka a Šárka si vylepšily svá osobná maxima a Nela po devátém místě v základním kole, získala bronz v kole vyřazovacím. Celkem se závodu  zúčastnilo 108 závodnic.¨¨Nela_ostrava2015

Ještě den před Vánocemi se uskutečnilo historicky první rozsvícení vánočního stromku na Štěpánově. Opět tuto akci podpořil kytarysta Martin Bureš a Petr Horák a tak kolem stromečku nevoněl jen svařák, ale také zněly vánoční koledy. Tato akce snad splnila na 100% myšlenku, se kterou vznikla.

Aby ani na Silvestra nechybělo kousek hasičského humoru, uskutečnil se tradiční výlet výherců posvícenské tomboly. Tentokrát jsme zamířili opravdu vysoko. Na cestu do vesmíru se vydali manželé Kárští. Prvotní kosmonautský výcvik zvládli na výbornou, proto byli k letu do vesmíru připuštěni. Přesvědčili jsme se o faktu, že sirky do rukou hasičům nepatří, protože ani po vypálení půl krabičky se nepodařilo zažehnout motory. Avšak co by to bylo za ruský stroj, kdyby nás nechal na holičkách. Po vzoru: poručíme větru dešti, se náš Sputnik (kluků vymazlené dítko) vznesl na oběžnou dráhu země.  Přistání bylo hladké i bez moře a tak jsme se mohli vydat k plnění druhého místa posvícenské tomboly. Výhru po stopách Scooby doo si přišli vyzvednou manželé Karafiátovi. Jelikož měli dosti zkušených pátračů, objevili ihned první stopy truhlářovic hafana. Celý konvoj v čele s polní kuchyní se dal do pohybu. Při cestě celým Štěpánovem, byli poprvé v historii zmapovány všechny feny ve vsi a to včetně rodokmenů, jmen, velikostí a počtu štěnat. Závěr akce byl završen napínavým sjezdem polní kuchyně do nejnižších poloh obce Štěpánov.  A když polnačka i se svým obsahem přežila mohlo začít veselí u opékání silvestrovkých buřtíků.  Na konec mi nezbývá, než poděkovat našim malým i velkým malířům, zvukařovi Martinu Burešovi, majiteli  „pseudo rakotových pohonů“ Martinu Čápovi, majiteli polykarbonátové skořepiny rakety panu Horákovi a všem zúčastněným za naladění veselé atmosféry. Za rok zase třeba v Pekle, nebo v Ráji, však na podzim uvidíte….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Opékání buřtů na Silvestra OLYMPUS DIGITAL CAMERA