Archív

Archív pro

Horolezci, horolezkyně, horolezčata….

Tato píseň by se přesně hodila k výletu mladých hasičů. Celkem 17tnác mladých hasičů vyměnilo nedělní oběd za toustový chleba, odpolední pohádku za pocení v tělocvičně a nedělní pohodu za výšlap po Pardubicích, ale myslím, že vše stálo za to. Ale pěkně od začátku: první březnovou neděli, jsme se vydali žlutým ďáblem směrem na Pardubice. První stresy nastaly při  couvání směrem z Rosic, kdy někteří propadli panice v domění, že jsme zapomněli vystoupit. Naštěstí vedení zachovalo klid a tak nás přivítalo pardubické nádraží v plné parádě. Cesta na bolder byla opepřena větami: „kdy už tam budeme“, mě už bolí nožičky, tam v životě nedojdu, to bude můj konec, asi umřu….s příslibem stříkající brány se některé děti rozutekly po Karlovině, jako kdyby běžely závod na 60m. Dav se nechal strhnout. Naše první výhra! Dorazili jsme do cíle u Chrudimky.

IMG_20160306_134045

nejmenší lezci, se toho nebáli :-)

Zde nás čekali instruktoři Míša a Lukáš. První chaos se skříňkami, zamčenými botami, pítím, zapomenutými ponožky jsme odbourali po 15ti minutách. A tak hurá do výšin, nejdříve schody, rocvička, půlení a pak již jen zábava a lezení. Na dvě hodiny se z nás stali opice, rybičky, žraloci, přepravní balíky. Každý si zkusil svoje maximum a výdrž! Na závěr naší účasti v krajském městě, jsme poctili  svoji návštěvou jednu nejmenovanou restauraci, spořádali 17 malinovek, 6 kusů pizz a dvoje hranolky. Posilnění jsme se vydali zdolat točitou skluzavku v nákupním středisku, splnili některým dětem sen o jezdících schodech a již mazali na naši žlutou kamarádku. Poslední peníze jsme roztočili u paní v obchůdku na nádraží, které musíme poděkovat, že ji oči našich dětí obměkčily natolik, že některým odpustila korunu, tu dvě a někomu by to snad dala zadarmo, nebýt našeho zásahu. Cesta zpět byla pro mnohé již třešničkou na dortu….Holky si udělaly podle svých slov „pohodlíčko“, kluci závodili v tom, kdo sní nejvíc éček dohromady a my vedoucí si mohli odychnout, že spočítané nohy, vydělené dvěma, seděli s počtem hlav, které nám rodiče předávali dopoledne do opatrování. …. dobrou noc děti…..a zase někdy na dalším výletě!!!

Omlazení parketu – II- brigáda v roce 2016

IMG_20160305_094129V sobotu 5.3. se uskutečnila druhá brigáda v tomto roce. Brigáda byla určena spíše pro mužskou část členské základy, jelikož bylo na plánu „omlazení“ parketu. Při této akci byly zlikvidovány celkem 4 kusy starých švestek, které již svým vzhledem rušily ráz parketu a bylo za potřebí udělat prostor pro růst nově zasázených stromků. Pokácené dřevo bylo uklizeno, větve spáleny a parket z poloviny pohrabán. Akce se zúčastnila i hrstka dětí, které pomáhaly s hrabáním listí. Počasí bylo téměř jarní a tak jsme i opekli buřty na ohni. Na závěr upravili kluci překážky podle nových pravidel a všichni se rozešli po obědě ke svým domovům.

Brigáda parket

Dne 5.3 proběhla brigáda na našem letním parketu. Nejen že proběhlo plánované kácení stromů, ale dřevo jsme nařezali, rozštípali a uklidili pod střechu. Dále byl dokončen celkový úklid pořezaných větví a listí  (dluh z podzimu). Na závěr akce jsme si opekli první letošní parketové  buřty (tedy ty za nás opékala H…..) a  pivko. Touto cestou chci poděkovat všem co přišli přiložit ruku k dílu a prohlásit akci za velice zdařilou.

Roman Kunhart

Akce březen/duben – mladí hasiči

AKCE 2016 MLADÍ HASIČI:
5.3. 2016 – v sobotu brigáda na úklid hřiště od 9:00 do 10:00 - pokud bude obstojné počasí
6.3.2016 v neděli výlet do Pardubic 
- odjezd od hasičárny avii v 10:55 ( v 11:00 ze Skutče náměstí) – vlak na nás nepočká!
- vlak odjíždí ze Ždárce v 11:20
- program je od 13:00 do 15:00
- s sebou 50Kč na vlak, oblečení na sportování (tenisky do haly), pití a svačinu do vlaku  (tu zpracujeme na cestě tam, zpět zajístíme něco k jídlu – asi pizzu ;))
- návrat zpět vlakem v 15:52 (ve Žďárci budeme 16:42 , na Štěpánově přibližně v 17:00 se zastávkou ve Skutči).PROSÍM NAHLÁSIT POČTY, KDO JEDE S NÁMI V NEDĚLI!!!! NUTNĚ POTŘEBUJI POTVRDIT ÚČAST…. ;-)
12.3.2016 – odborky Krouna – jede Nelča Křepelková, Šárka Benešová, Kája Vtípilová, Kristýnka Kunhartová a   dále někoho nominuji na výletě do Pardubic :-)
19.3. závody Jablonec - pouze běžci, kteří běhají 60m překážek (odjezd bude již v pátek s přespáním v Jablonci, návrat v sobotu, dorostenky zústávají do neděle na jejich závody). Cena za spaní 200Kč/noc.Ještě celý březen budeme chodit na tréninky do haly v neděli od 15:00 mladší, od 16:00 starší.

Tréninky venku od začátku dubna. První závody venku budou 23.4. ve Skutči.