Archív

Archív pro

OKRESNÍ KOLO MLADÝCH HASIČŮ

Ve dnech 21.-22.5. se uskutečnilo okresní kolo mladých hasičů ve hře Plamen. Tato soutěž obnáší více disciplín než se obvykle na soutěžích běhají. Náš sbor zde zastupoval jeden tým mladších a jeden tým starších žáků. První den se začalo štafetou CTIF, ve které si starší vybojovali pěkné třetí místo, mladší skončili na osmém místě. Ve štafetě dvojic se nám dařilo paradoxně nejméně – starší 6.té místo, madší 10té místo. Poslední disciplínouv závěru dne byla štafeta 4x60m. Forma se vrátila na naší stranu. Mladší obsadili 5té místo a starší opět bronzovou příčku.  Další den byl vyčleněn jen pro královskou disciplínu. První pokus starších byl plný nervozity, ale čas 34,46 se mohl považovat za pojistku v případě nouze. Za to mladší si toto zkomplikovali již na začátku, když první pokus upadl koš do kádě a bylo po útoku. Do druhého útoku vstoupili starší nadějněji a také  i vylepšili na 29,??.  I mladší svůj pokus rozběhli lépe. Pokus byl platný, ale trochu nás zradil nástřik. V součtu všech disciplín se oba naše týmy umístily na páté příčce (v mladších ze 32 týmů, u starších z 18ti týmů). Postup na kraj vybojovali Skuteč, Zderaz a Krouna.

DSCN1143

 

První závod nového týmu dorostenek

14.5. 2016 se uskutečnilo okresní kolo kategorie dorostu v Otradově. Nově vzniklý tým dorostenek, který v současné době čítá 11 dorostenek se s tímto závodem popral výborně. Z důvodu velké marodky a vytíženosti všech závodnic se nás na závodech sešlo pouze 8. Prvotní nervozita a nezkušenost některých byla znát již při štafetě. V této disciplíně jsme skončily druhé za Skutčí (našim soupeřem v tento den byl pouze tým ze Skutče). Na stovky jsme vyslaly pouze pětici nejodvážnějších, které alespoň jednou na závodech již stovku absolvovaly. První na start se postavila Natka Tomečková (21,20s), druhou v pořadí byla Lucka Nováková (26,55), nejlepší týmový výkon předvedla Nela Křepelková (20,69s), čtvrtou na startu byla Míša Doležálková, která po první stovce a spádem na kladině musela druhý pokus jistit časem 23,02. Poslední stovku zaběhla po delší tréninkové odmlce Šárka Benešová (23,8?). V královské disciplíně nás zradil vítr, který proudařkám nedovolil zamířit do středu terče a tak výsledný čas na časomíře se zastavil na 43 sekundách. Do testu se nám vloudila jedna chybička a tak i v testech jsme skončily druhé. Celkově mohu zhodnotit tento okres jako vydařený, i když víme, kde jsou rezervy a na těch nyní můžeme pracovat :-))…..děkuji všem zúčastněným:

Natálie Tomečková, Nela Křepelková, Šárka Benešová, Aneta Vladyková, Miša Doležálková, Simča Krupková, Vendy Pražanová, Lucka Nováková.

chybějící členky týmu: Maruška Jánová, Verča Doležálková, Lucka Kunhartová

Děkujeme našemu řidiči Pavlu Vtípilovi za trpělivost!

13236227_1177153505670963_270760465_n

 

Perný prosluněný víkend

První květnový víkend se vydařil. V pohotovosti byli během celého víkendu všichni hasiči. Krásné počasí nahrávalo nejen sportovním akcím.

V sobotu ráno se vydaly 4 členky sboru hájit barvy Štěpánova do Třebíče na závod ČP v 100m (výsledky ZDE). Druhou akcí byla první ligová soutěž v Třemošnici. Na tuto soutěž se vydaly oba týmy – muži i ženy.  Ženy trochu zaváhaly na nástřiku a výkonem 27,80 se zařadili na bramborovou příčku. U mužů i přes zádrhel na koši byl výsledek 26,40s, který stačil na 11té místo.  V podvečer se sešli ještě někteří k uctění památky padlých.

V neděli nastoupili nejmenší hasiči na závodech ve Skutči. Každý zde závodil sám za sebe a výkony byly velmi podařené.  Většina mladších holek nastoupila ke svému prvnímu závodu a musím uznat, že i přes prvotní nervozitu se všem zadařilo a nikdo neměl neplatný čas. Výsledky zde:

IMG_20160508_133445 IMG_20160508_133315 IMG_20160508_133340

AKCE SBORU A ZÁVODNÍCH TÝMŮ V ROCE 2016

V ROCE 2016 NÁS OPĚT ČEKÁ HODNĚ AKCÍ, NEJEN CO SE TÝKÁ POŘADATELSTVÍ, ALE TAKÉ SOUTĚŽÍ. SOUPIS NALEZNETE ZDE:

seznam_AKCE_2016

Memoriál Honzíka Kreminy – Skuteč

23.4. se uskutečnil závod mladých hasičů ve Skutči. Již několikátým rokem se zúčastňujeme této soutěže, ale letos poprvé v tak velké konkurenci týmů. Celkem se zúčastnilo 18 týmů starších. Náš tým zde bodova ve dvojicích (s bronzem), ale zaváhání na útoku (10. místo). Znamenalo celkové 6. té místo.  V kategorii mladších se představily dva naše týmy z celkového počtu 32. Naši „předškoláci a prvňáčci“ obsadili celkové 25.té místo a starší kolegové získali 11tou příčku.   Fotky ze závodů naleznete ZDE.

kremina

blank2 blank

Nejbližší závod  bude Liga 60m s př.  opět ve Skutči, tentokráte na tartanovém stadionu v neděli 8.5. 2016.

Kdo nastoupí:

mladší žákyně: Terezka a Viky Henychovi, Kája Vtípilová, Ája Fikejzlová, Adélka Bartošová, Verča Nováčková

mladší žáci: Šimon Drbal, Vítek Karafiát, Ondra Mihulka, Ondra Zelenka

starší žákyně: Míša Uličná, Vendula Pražanová, Nela Křepelková, Verča Doležálková

propozice závodu ZDE