Archív

Archív pro

Ligová soutěž – memoriál Miloslava Kunharta


V sobotu 10.6.2017 se uskutečnila ligová soutěž. Soutěž začala ráno deštivým počasím, ale do začátku závodů se počasí umoudřilo a během dne se na štěpánovské hřiště snášely již jen kapky z hasičských proudnic. Soutěže se zúčastnilo 25 týmů mužů, 17 týmů žen (2týmy mimo soutěž) a 3 týmy veteránů. Zahájili mužské týmy. Nejlépe se vedlo týmu z Choltic, který dostal druhou šanci, když na poprvé se mu nepodařilo nastartovat mašinu v době přípravy. Druhý pokus kluci využili naplno a předvedli čas 22,51 s. Na druhém místě se umístěl tým ČHJ Hlinsko (22,79s) a první trojku uzavřel tým z Otradova. V ženách se nejlépe vedlo domácímu omlazenému týmu SDH Štěpánov II. Dorostenky s vypůjčenou strojnicí od žen předvedli vyrovnaný nástřik, kterým ukončili útok v čase 25,71s. Druhé místo obsadily shodně jako na Seči ženy z SDH Rychnov. Na třetí místo se překvapivě vyhouply žen ze Skutče s výkonem 26,62s. Náš druhý tým žen zaváhal na nástřiku a byla z toho bramborová medaile. V kategorii veteránů se představily týmy z Brčekol, Štěpánova a Prosetína. Nejlépe se dařilo Brčekolům, druzí skončili páni z Prosetína  a na náš tým veteránů se z důvodu prasklé hadice u proudnice musel spokojit se třetím místem. V rozstřelech si naše týmy prohodily posty. Ženy tuto disciplíu vyhrály a dorostenky skončily třetí.  Výsledky PAVOUK; MUŽI, ŽENY

Perný víkend na Seči

První červnový víkend se uskutečnily na Seči hned dvě hasičské soutěže. Zatímco v sobotu vítala Seč starší hasiče,  v neděli se do Seče sjely týmy mladých hasičů. V sobotu se uskutečnilo druhé kolo okresní ligy chrudimska v Pú dospělých. Oba naše týmy vyrazily v plné sestavě a tak jsme byli plni očekávání z výsledků. Muži začali svůj výkon parádně, rychlá voda, vše u plata zapojeno, ale bohužel u terčů se nepodařilo zapojit úplně proudnici. Tento defekt kluci opravili, ale po dokončení pokusu odpadla strojníkovi savice od mašiny a pokus byl hodnocen jako neplatný. Ženy si na svůj výkon musely řádně vyčkat. Čekání na 11tou pozici se vyplatilo! Povedný pokus s vyrovnanými nástřiky přinesl rekord ligy v podobě času 23,95s a první místo.

Druhý den ráno se vydalo 9 mladých hasičů hájit naše barvy na dráhu. Běhalo se zde 60m s př. Zde se nejlépe dařilo Áje Fikejzlové a Peti Ročňové, které si vylešili svá osobní maxima.Mezi mladšími holky se představily ještě Kája Vtípilová a Kristýnka Kunhartová. Za kluky se postavil na dráhu Honzik Kunhart a Ondra Zelenka. Oběma nevyšli první pokusy a tak museli v druhých již jistit. Mezi nejstaršími holkami se nejlépe vedlo Míše Uličné. Vnejstarších holkách se představila ještě Lucka Kunhartová a Míša Kropáčková ml.

DSC00880