Archív

Archív pro

Závody v Praze a Ostravě – 60tky a mladí hasiči

První víkend a předposlední víkend v listopadu patřil halovým závodům mladých hasičů. Naše mládež se tak vydala do Prahy a do Ostravy. V obou případech byla účast minimální, ale o to více jsme si to užili. Do Prahy se vydalo hned 5 závodnic a do Ostravy 3 závodnice a jeden závodník. V Praze se představila Peťa Ročnová, Verča Nováčková, Kája Vtípilová, Ája Fikejzlová a Kristýnka Kunhartová. Do Ostravy se již v pátek 24.11.  vydala již jen Ája Fikejzlová, Kája Vtípilová, Kristýnka Kunhartová a Ondra Zelenka. Všichni předvedli svá letošní maxima a doufejme, že na jaro se budeme ještě dále zlepšovat, jelikož prognózy jsou slibné.

Závod branné výchovy

V  listopadu se uskutečnil závod branné výchovy pro dospělé. Celé akce se zúčastnilo 24 dospělých, kteří se nebáli chladného počasí, složitého terénu a našli odvahu si poprvé vyzkoušet první pomoc, střelbu na terč, běh v masce se střelbou na terč, test z požární ochrany, test fyzické zdatnosti (přeskoky přes kmeny a švihadlo, skok z místa) a určení azimutu. Celá akce se snad vydařila  mimo zpocených trik si účastníci odnesli i mnoho užitečného! Příští rok zase! Tuto akci jsme uspořádali za podpory Pardubického kraje. Děkujeme za podporu!

  IMG_0004    IMG_0014

Vytváření lampionů a lampionový průvod

Poslední neděli v říjnu se uskutečnilo barevné odpoledne v podobě tvoření lampionů na lampionový večer. Celý den před naší schůzkou nešel v celém okolí proud a tak museli naši hasiči nastartovat centrálu a rozjet klubovnu v improvizovaném režimu. Maminky se dočkaly  vytouženého kafíčka, děti vytvořily pěkné lampióny a došlo i na občerstvení. V pátek navečer se opět jako každý rok přenesl Štěpánov do tmy. Ve tmě se zjevil i sv. Martin a tentokráte dorazil i s koněm, kterému se však na průvod nechtělo a tak zůstal stát ve stáji.  Celá akce byla mimořádně ukončena v naší klubovně, kde na všechny účastníky čekalo drobné pohoštění. Celý večer jsme si užili a doufám, že na rozsvěcení vánočního stromku se sejdeme opět v hojném počtu.

Přípravy na branný závod a závod v Bojanově

Přípravy na branný závod jsme letos opět nepodcenili a začali vše již pilovat na táboře. Jelikož se však více dětem sešla ještě jiná aktivita na den závodu, bylo o složení pouze jední hlídky skoro jasno. Na trénink se sešlo celkem 7 dětí, z kterých jsme postavili jednu holčičí hlídku a pánové byli propůjčeni do týmu Hrochova Týnce.  Při přípěvě nám dali nejvíce zabrat uzli a co se čím hasí, ale snad vše jsme se naučili nakonec nazpamět a jeli hájit naše barvy do Bojanova. První nervozita opadla již na startu a tak holky ve složení Viky a Terka Henychovi, Kája Vtípilová, Kristý Kunhartová a Ája Fikejzlová  mohli vyrazit k prvnímu stanovišti. Jaké bylo moje překvapení, když po půl hodince se holky opět objevili na kopci a s úsměvem na tváři. Zbývalo nepokazit zdravovědu. Vše se povedlo a trenérka málem začala věřit na zázraky. Na startovní kartičce byly jen dva řádky s trestnámi body – za střelbu a jeden za značku. Rychlý běh, čekací čas a málo trestných nakonec znamenalo, že jsme odvezly putovní pohár za 1.místo domů.  Po mladších žákyních naskočily do soutěže i dorostenky. Ty se připravovali na svůj závod individuálně, a proto je jejich 3tí místo také velmi pozitivní a snad dobrým příslibem na jarní kolo.

Posvícení na Štěpánvoě

Koncem září se uskutečnilo tradiční posvícení na Štěpánově. Tentokráte k nám počasí nebylo příznivé a tak celý program se musel uskutečnit pod střechou místního provizorního kulturního domu. Již v týdnu začaly přípravy na uklizení stodoly, aby se zde divadelníci mohli cítit jako v divadle. V sobotu odpoledne nás navštívil ochotnický spolek Heyduk z Předhradí se svoji pohádkou „Strach má velké oči“. Velký byl i výkon herců. Děti i rodiče se bavili a pro všechny to byla jasná ukázka, že kultůra se dá dělat i na vsi. Večer pokračoval program opět v KD, jen již za zvuku hudebního doprovodu. Na večerní program k nám zavítali i přátelé z Trhového Štěpánova. V neděli měla proběhnout drakiáda a pětiboj, ale z důvodu nepřízně se uskutečnil pro děti turnaj v deskových hrách. Celý program posvícení byl završen v pondělí při fotbálku, kde vyhráli ženatí (svobodní skoro nenastoupili) a poté v místním hostinci u harmoniky. Jo a abych nezapomněla, proběhla taktéž tradiční posvícenská tombola a tak již teď se můžete těšit na výlet Z pohádky do pohádky a na Zlatokopeckou horečku. A kdo vyhrál? No, přijďte se na silvestra přesvědčit o výherci.

Ligové závody – Horka, Slatiňany

horka_liga_zeny   V září je nejvíce víkendů zaplněno soutěžemi dospělých v požárním útoku, které jsou zařazeny do ligy Okresu Chrudim. Ligový víkend v Hlinsku a v Chrudimi bychom mohli hodnotit jako pozitivní, protože v obou soutěžích jsme mohli pokořit svůj rekord a dát čas pod 23s, ale vždy jeden z proudů prostříkl a tak jsme se vždy spokojili s menším bodovým ziskem.

 Ve Slatiňanech nás podporovaly děti z dětského domova z Pardubic, které dorazily s tetou Ájou a nám přinesly štěstí. První  místo a útok pěkně na jistotu. V Horce jsme si chtěly zajistit nějaké ty body „pro jistotu“, což se bohužel úplně nepovedlo. Rychlá voda zaskočila předek a tak jsme braly pouze 8 místo a přeskočily nás i naše dorostenky, které urvaly sedmé místo. 

Štěpánovský pětiboj

První neděli v září se uskutečnil již tradiční Štěpánovský pětiboj. Opět se sešlo okolo 35ti dětí, aby změřily své síly a porovnaly své výkony. Počasí nám tentokráte přálo a tak se mohli uskutečnit již všechny disciplíny – běh, skok, hod, silovka a střelba. Nechyběl ani závěrečný běh rodičů za mohutného povzbuzování svých ratolestí. Děkujeme Pardubickému kraji a městu Skuteč za podporu této akce. Výsledky a foto naleznete zde: 2017_vysledky_MH_petiboj