Archív

Archív pro

Náročný červnový víkend

Druhý víkend v červnu byl opravdu bohatý na hasičské akce. V sobotu závodil tým žen na okresním kole v Otradově, kde bojoval o postup na krajské kolo. Ve štafetě tým skončil na druhé příčce za Skutči. Ve stovkách jsme díky výkonu Marcely Votroubkové, která vyhrála s časem 19,34s, v celkovém součtu zvítězily. Do útoku byl jasný cíl předvést povedený útok a celkem se vydařilo. Druhým nejlepším útokem 24,64s jsme si zajistily celkové druhé místo s postupem na krajské kolo do Lanškrouna. Nejen dospělí hájili barvy Štěpánova. Do Litomyšle se vydaly i dvě zástupkyně mladších žákyň. Ája Fikezjlová a Verča Nováčková zde reprezentovaly v disciplíně běh na 60m s překážkami. Ája obsadila čtvrtou příčku s časem 15,94s a Verča s časem 18,64s 13té místo. Oběma děkujeme za reprezentaci sboru.

Na druhý den se vydala skupina 16ti mladých hasičů na Seč, kde probíhalo druhé kolo ligy v běhu na 60ms  př. Největší zastoupení jsme měly v mladších žákyních. O největší překvapeni se postaraly Kačka s Kristýnkou.  Obě předvedly na prvních závodech velmi vydařené pokusy a snad jim to takto bude běhat i nadále. Zkušené závodnice se také vytáhly. Ája opět obsadila druhé místo. Kristý K. si vyměnila pozice s Kájou. Zatímco Kristý byla pátá, Kája šestá. Do první desítky se vešla i Elenka. Dalším závodnicím se sice vše nevydařilo podle jejich představ, ale do podzimu se vše jistě doladí. V mladších žácích startovali – Honza K. (7. místo), Alex Fischer (10té místo), Honzik N. (18té místo) a Daniel Krejčí (28.místo). Ondrovi Zelenkovi se ve starší kategorii nedařilo, nejprve nevyvedená kladina a poté špatný rozdělovač zajistili pouze 17ckový čas, s kterým ani Ondra nebyl spokojen. nyní nás čeká poslední týden plný soutěží a tréninků a poté zasloužené prázdniny!

o první 20tky startujících.

Nyní nás čekají poslední dva týdny plné závodů a akcí a poté hurá na prázdniny.

Domácí závody ligy – Memoriál Miloslava Kunharta

Štěpánovské hřiště po zimní pauze opět ožilo. Již v týdnu probíhaly přípravy v podobě sečení, stavění drah a organizačního zabezpečení. To vše proto, že se zde uskutečnil čtvrtý závod Chrudimské ligy v požárním útoku. Jak již jsme zaznamenali v předchozích závodech, došlo k výraznému úbytku soutěžních týmů, které se projevilo i na Štěpánově. Soutěže se zúčastnilo celkem 18týmů mužů a 10týmů žen. I když začátek soutěže vypadal počasím spíše na podzimní kolo, vše se vybralo a rozstřely se již běhaly za letního počasí. První se na start postavili muži. Opět byli vidět kvalitní výkony, ale u některých ovlivněné větrem, který nepřál nástřikům. Nejlépe se dařilo týmu z Morašic, který zaběhl útok v čase 21,16s. Na druhou příčku se postavil tým z Otradova za čas 23,69s. Na třetí příčce skončili pánové z Lukavice s časem 24,08s. V kategorii žen bylo také na co se dívat. Hned prvním pokusem si zajistily ženy z ČHJ Hlinsko 26,09s třetí příčku. Na druhé místo se dostal náš tým „A“, který zakončil útok v čase 26,09s. Nejlepší výkon předvedli ženy z Lukavice, které jako jediné dokázaly prolomit pětadvacítku ( 24,87s). V rozstřelech zvítězili muži z Morašic a ženy z Rychnova. Více fotek  a výsledky naleznete na stránce memoriálu.

Liga Seč – požární útoky a okres dorostu

Třetí závod ligové soutěže se uskutečnil na Seči 1.6. za velmi příznivých podmínek pro závody. Startovalo se z jednoho plata, ale počet týmů zajišťoval  rychlý průběh soutěže. Na NA Seči jsem se sešly postupně celé dva týmy. Někdo dorazil na kole, někdo tranzitem a někdo sólo. Náš druhý tým pojistil útok a vyrovnanými nástřiky 25,41 a 25,42s si zajistil opět bednu. Druhý tým „dorostenek“ se připravoval na okresní kolo a tak běžel jen mimo soutěž (čas okolo 32s).

Na druhý den se tým dorostenek přesunul do Přelouče, kde probíhalo okresní kolo společně se soutěží okresu dorostu a dospělých Pardubice. Již od začátku zde nastaly problémy s organizací soutěže, ale to nás nemohlo vyvést z míry. Na úvod jsme zaběhli štafetu v čase 70,35s ve složení Votroubková, Uličná, Křepelková, Ťopková. Před stovkami jsme se ujistili ve svých znalostech a testy splnily bez chyby. Na pokusy stovek jsme se postavili do dráhy vždy vedle skutečských závodnic a tento fakt se pro nás stal výzvou. Všechny závodnice si zaběhly velmi kvalitní výkony a byla z toho druhá dvojka v soutěži. Na předvedení útoku jsme si počkali tři hodiny v autokempu v Břehách. Jako by nás sluníčko vyždímalo a na útoky jsme již neměli energii. Oba útoky byly velmi nepovedené a skončili jsme s nimi až na čtvrtém místě. V součtu to však stačilo na druhé postupové místo.

PLAMEN 2019 – Skuteč

Jako každý rok, tak i tento se uskutečnila druhá část hry Plamen koncem května. Již podruhé se podařilo zaběhnout mladším žákům na podzim nejlepší branný závod a tak do jarní části jsme vstupovali opět s velkými ambicemi. Těmto ambicím předcházel asi půlroční trénink a dojíždění na halové závody a tréninky v zimě. Výběr 10ti mladších žáků se sešel na skutečském atletickém oválu a hned od rána bojoval ve štafetě 4x60m. Obě štafety zaběhly vyrovnaný výkon, který však nestačil na skutečské „sprintery“. S dvojkou jsme odcházeli na dolní hřiště, kde jsme měli odběhnout pro nás asi nejhorší disciplínu. Tradice jsme udržely  a opět jsme se v této disciplíně zamotaly. Naštěstí opět běžeckým výkonem jsme udrželi další dvojku za Skutčí. Poslední disciplínou prvního dne, byla štafeta CTIF. Zde jsme trochu doplatili na naše špatné předávky. Opět druhá příčka za Skutčí znamenala vyrovnanost součtu bodů do druhého dne. Cíl na neděli byl jasný – předvést lepší požární útok než Skuteč. Vše splněno. Útok s časem 24,08s na nástřikové terče nás rázem vyhoupl na nejvyšší příčky a byl důvod k oslavě. Jelikož nám na další rok odchází čtyři naši závodníci do kategorie starších, je již nyní potřeba hledat náhrady v kategorii přípravky, aby byla příští rok šance bojovat opět o příčky nejvyšší.

Jen pro úplnost doplním, že se v neděli zúčastnila i dvě ligová družstva – starší a Štěpánov B mladší. Obou týmům se dařilo (oba týmy byly čtvrté) a posbíraly tak cenné body do celkového hodnocení.

Liga Brčekoly

Jen týden po závodech v Třemošnici se konal druhý závod ligové soutěže v požárním útoku. Závod byl napínavý již od začátku, jelikož nám na rychlo vypadla proudařka z druhého týmu. Rázem byl problém na světě. Naštěstí vypomohl tým ze Skutče a tak se mohly oba týmy soutěže zúčastnit. Přesuny v týmech se podepsaly i na výkonech. Štěpánov 1 zaběhl čas 27,27s (který paradoxně stačil na třetí příčku) a Štěpánov 2 ukončoval v čase 31,89s (i když na levém proudu se podařilo nastříkat již za 26s). Do rozstřelu tak mířil mixovaný tým a běžel tak říkajíc na „trénink“. Celkově v pavouku obsadily ženy poslední čtvrté místo. Po závodech v Brčekolech se vydala menší skupinka ještě hájit naše barvy na stovkařskou dráhu do Kvasin. Čtveřice Hrouzková, Votroubková, Tomečková a Ťopková se snažily zaběhat nejlepší časy, al bohužel tento závod nepřál našim kvalitním výkonům a tak je co zlepšovat do příště.