Domů > Nezařazené > PLAMEN 2019 – Skuteč

PLAMEN 2019 – Skuteč

10.06.2019

Jako každý rok, tak i tento se uskutečnila druhá část hry Plamen koncem května. Již podruhé se podařilo zaběhnout mladším žákům na podzim nejlepší branný závod a tak do jarní části jsme vstupovali opět s velkými ambicemi. Těmto ambicím předcházel asi půlroční trénink a dojíždění na halové závody a tréninky v zimě. Výběr 10ti mladších žáků se sešel na skutečském atletickém oválu a hned od rána bojoval ve štafetě 4x60m. Obě štafety zaběhly vyrovnaný výkon, který však nestačil na skutečské „sprintery“. S dvojkou jsme odcházeli na dolní hřiště, kde jsme měli odběhnout pro nás asi nejhorší disciplínu. Tradice jsme udržely  a opět jsme se v této disciplíně zamotaly. Naštěstí opět běžeckým výkonem jsme udrželi další dvojku za Skutčí. Poslední disciplínou prvního dne, byla štafeta CTIF. Zde jsme trochu doplatili na naše špatné předávky. Opět druhá příčka za Skutčí znamenala vyrovnanost součtu bodů do druhého dne. Cíl na neděli byl jasný – předvést lepší požární útok než Skuteč. Vše splněno. Útok s časem 24,08s na nástřikové terče nás rázem vyhoupl na nejvyšší příčky a byl důvod k oslavě. Jelikož nám na další rok odchází čtyři naši závodníci do kategorie starších, je již nyní potřeba hledat náhrady v kategorii přípravky, aby byla příští rok šance bojovat opět o příčky nejvyšší.

Jen pro úplnost doplním, že se v neděli zúčastnila i dvě ligová družstva – starší a Štěpánov B mladší. Obou týmům se dařilo (oba týmy byly čtvrté) a posbíraly tak cenné body do celkového hodnocení.