Tábor 2018

28.07.2018

HASIČSKÝ TÁBOR  A VŠE CO S NÍM SOUVISÍ

TERMÍN TÁBORA 22. – 28.7.2018 (NEDĚLE AŽ SOBOTA)

celotáborovka:  Tajemství pevnosti Boyard

 

Den šestý

Ráno opět jede Bob a Bobek. Vylézáme z chatek a jsme plni nadšení, že si můžeme alespoň trošičku po ránu zasportovat. Dopoledne nás čeká dohrát večerní hry. Původní plán, že to bude rychlovka, je špatný. Hodiny od Paklíče by museli mít základnu jak Petřínská rozhledna, aby nám stačil čas, který průměrně potřebujeme na splnění disciplíny. Dopoledne tak jezdíme na koloběžce, nebo vozíme bloky na vozíčkách. stávají se z nás stavitelé věží a bloudíme po bludišti. Dopoledne nám rychle uteče. Po obědě vyrážíme na kontrolu místního velkoobchodu. Paní prodavačka je z naší návštěvy mírně nervozní. Máme tušení, že zatím do krabičky EET nikdy nezadávala tolik plateb za jeden den, a proto panikaří, ale nanuků má plný mrazák a to nám stačí ke spokojenosti! Po návratu je zavřená jídelna a to značí , že je nachystáno vše k obchodování. Tentokráte se nám do obchodu nedostal pašerák, tak je veškerá domluva s obchodníky rychlejší. Taktika některých je minimálně zvláštní, ale díky tomu se podaří zlikvidovat dlouholeté zásoby velmi potřebných věcí. Musím uznat, že většina dětí myslí hlavně na rodiče, sourozence a další členy rodiny! Večer se rozjíždí disco. Sousedka  už sedá venku jen se sluchátky alá Otík, ale pořád se ještě na nás usmívá (možná i proto, že jsme ji již oznámili, že zítra odjíždíme). Dnešní noc hlídá tábor poslední oddíl!

PS: všechny dopisy jsou na místě!

 

Den pátý

Jako včera zahajujeme den s nastartovanou centrálou. Dopoledne plníme opět hasičské dovednosti. Nikdo v lese se neztratil a všichni už umí alespoň tři uzle a všechny značky. Po odpoledním klidu je vyhlášena vodní válka. Po hodinové bitvě se přesunujeme s Paklíčem na hřiště. Hromy blesky nás zahánějí do jídelny, a proto řešíme náhradní plán. Pouštíme si díl pevnosti Boyard. Počasí se lepší, tak se přesunujeme zpět na hřiště k prvním disciplínám. První disciplínou je lovení indicií ve flaškách. Někteří se nad flaškami nejdříve oklepou, ale pak odvážně zanoří ruku pro indicii. V druhé disciplíně soupeří týmy opět proti týmu vedoucích v přesnosti zásahu. Poslední disciplína je o rychlosti a přesnosti jednotlivých týmů. Pár jednotlivců by snad pro indicii obětovalo i svoji ruku. Hra je neúprosná, ale spravedlivá zároveň. Vzájemné povzbuzování a randál, který vytváří týmy je potěšující pro nás vedoucí (pozn. nevím, jestli podobnou radost sdílí paní, která dorazila na vedlejší chalupu za relaxem). v podvečer bereme jídelnu útokem – jsou opět naše oblíbené buchtičky. Večer už se necouráme z chatek, ani nebrečíme. Celkem klidná noční hlídka pro  vedoucí. Tak dobrou noc..zítra ještě jednou !

 

Den čtvrtý

Další velký český podnik nás přesvědčil, že co slíbí to splní! Nahlášená odstávka dodávky elektrické energie začala skoro na minutu přesně. Nebyli bychom to správní hasiči, kdybychom na tuto skutečnost neuměli zareagovat. A tak začala vrčet centrála, smrdět benzín a za chvilku bylo vyřešeno! Lednice začala spokojeně vrnět, z repráku se rozléhal Bob a Bobek a nabíječky se rozblikali. Vše vypadalo jako stav ideál, do doby než si vedoucí začali čistit zuby! Po pár protočených kapkách se z ideálu stal opět problém. Naštěstí nemáme k vodě daleko a vše se vyřešilo ku spokojenosti všech zúčastněných (pozn. redaktora: pro jistotu jsme nejstarší oddíl poslali vymydlit do bazénu). Dopolední program proběhl beze změn a opět se střílelo, běhalo, lezlo a učilo. Odpolední program nám zkomplikovala odstávka elektrické energie a tak se mladší konečně dočkali skákacího hradu a vytváření dárků pro rodiče. Večer se nám rozsvítilo. To bylo radosti na základně. Den jsme zakončili u ohniště s vyhlídkou na další den bez elektriky a vody. Držte nám palce, ať se nám povede vše zvládnou na jedničku a užít si předposlední celodenní tábor!

PS: OMLOUVÁME SE ZA ZPOŽDĚNÍ. ZÍTRA BUDEME PSÁT POSTUPNĚ  A DODÁME I FOTO..:-)  Vaši táborníci.

Den třetí

Třetí den jsme vyrazili bez  ranní rozcvičky, abychom lépe stihli všichni opustit tábor. Docela se nám to podařilo. První várka vyrazila autem do Rawensburgeru na puzzle.  První dva oddíly jeli s těmi co vozí Vaše příběhy! České dráhy překvapili a přeprava proběhla bez problému! Nejstarší oddíl si vyšlápl po vlastní ose na pěší výlet.  V Poličce se všechny skupiny sešli na lodičkách a šlapadlech. Na další program jsme se posilnili řízkem. Zatímco mladší vykupovali poličské krámy, tak starší si to mastili na Předhradí, kde rozložili vlastní tábor a přespali do rána. Na mladší v táboře čekali vdolky a letní kino s popcornem. Výlet se vyvedl a dokonce musíme tento rok pochválit počasí, jak je k nám přívětivé. Odeslali jsme další várku dopisů, tak si doma pořádně vybírejte schránku! Zdraví Vás Vaši táborníci.

 

 

Den druhý

Znělka pevnosti nás nemusí ani tahat z postele! Od šesti hodin jsou někteří již vzhůru a vydatně švitoří před chatkami. Zájem o to, jestli kamarádi mají uklizeno, je větší než touha po spánku. V dopoledním programu prověřujeme naše znalosti ze značek a hlavně fyzičku. Někteří měli asi začít trénovat již před táborem! V lese se běhá motokros a na střelnici padají prasata jak o život ( i když u nejmenších oddílů by se  prase muselo naučit asi létat), alespoň hajný od vedle nebude muset dělat dlouho  probírku. K obědu je naše oblíbená svíčková. Po obědě odpočíváme při poledním klidu a jde nám to hezky! Do odpoledního programu se k nám připojují další dva členové. Na odpoledním programu zachraňujeme medvědy z moře. Táborem se nese volání dětí: „Sháním růžové oči a vyměním za zelené břicho“. Někteří „lišáci“ si doslova vychutnávají vedoucí při běžeckém souboji, nebo se dožadují slevy u pašeráka. Každý má svoji taktiku, ale ve většině případů to nese ovoce. Děti se dožadují prodloužení hry a tak odsouváme večeři až na půl sedmou. V pauze mezi běhy vytvářejí děti pohledy a dopisy domů. Opět doufám, že česká pošta zaměstnává trpělivé doručovatele! Večer je první velké mytí a brzo uleháme do postelí, jelikož nás zítra čeká celodenní výlet a nejstarší oddíl i opuštění tábora na noc. Děti jsou hodné. Občas upadne před spaním nějaká ta slzička, ale jedna dvě pohádky a je vymalováno. Zítra se ozveme s příběhem, jak nás přivítala Polička.

 

A jsme tady….posíláme první zprávy z tábora. Letos je nás tu větší parta. Přibyla spousta malých účastníků, pro které je to první tábor. Ale stále je tu hojná základna stálých účastníků, kteří jsou zde již po čtvrté. Dneska jsme začali vyjádřením svého já. Odpoledne jsme hledali indicie a klíče. Naše plány, že se nám děti navrátí velmi brzy byl špatný.  Někteří by snad hledali ještě teď,  nebýt rady vedoucích. Nikoho naštěstí nebylo třeba zavřít do vězení, vše bylo splněno včas. Navečer jsme si zahráli hry. Nejlepší zábava bylo zatloukání hřebíků a potápění železa. Dnešní den se vyvedl i v rámci počasí, tak budeme vyhlížet zítřejší sluníčko. 

dav

 

umístění základny:  ZDE cesta na základnu autem

adresa základny:   Skautská základna Čachnov; Tábor mladých hasičů Štěpánov; Jméno a příjmení dítěte; Čachnov (za starou školou); Borová 569 82

dokumenty k táboru:

ZA PODPORU TÁBORA DĚKUJEME TĚMTO SPONZORŮM:

transys_logo MSMT_logotyp_text_cz skutec_logo

 

 

012459_05_087231

 


 

TÁBOR  2017…

ZÁPISKY Z TÁBORA

 

 


TÁBOR  2015 a 2016…

Zapisky_tabor_2016


Komentáře jsou uzavřeny.