Aktuálně:

Připravujeme nový web... strpení...

Zápisy do září 2013

Tréninky mladých hasičů od 15hodin - každou neděli.
V sobotu začne posvícení na hřišti od 14hodin drakiádou, obohacenou o ukázku leteckých modelářů.
Od 18hodin bude na letním parketu připravena zábava s skupinou Zátoka.
V neděli od 14hodin proběhne na hřišti štěpánovský pětiboj - děti si zastřílí ze vzduchovky, prolezou opičí dráhou, poposkočí, pohodí nějaký ten létací míček a nakonec odběhnout štěpánovský ovál.
Po celý víkend bude možné opět zakoupit lístky do posvícenské tomboly, která nabídne atraktivní ceny!
V pondělí od 16:30 proběhne tradiční fotbal s vylosováním tomboly po jeho skončení a navečer se  rozezní hospodou harmonika. Tak přijďte posedět a pobavit se!
NA SETKÁNÍ SE TĚŠÍ SDH ŠTĚPÁNOV!


21. - 23.9. Štěpánovské posvícení
21.9.
ligová soutěž  - Horka
28.9. Mladí hasiči - závody Lukavice od 8:00


20.7. turnaj v malé kopané

6.6.
MEMORIÁL M. KUNHARTA DOPADL NA VÝBORNOU. VŠECHNY TÝMY PŘEDVEDLY KRÁSNÉ ÚTOKY V ZÁKLADNÍM KOLE. ŽENY ZVÍTĚZILY VE SVÉ KATEGORII V ČASE 24,20 A MUŽI S ČASEM 23,95 OBSADILY DRUHOU PŘÍČKU. ŽENY POTVRDILY I V PAVOUKU, MUŽI BOHUŽEL UTOPILI KOŠ. VELKÁ GRATULACE!

Vyhodnocení soutěže mladých hasičů v tvůrčí činnosti: naši mladí hasiči se i v letošním roce zapojily do malování a psaní povídek v rámci soutěže: PO očima děti. V této soutěži již po dva roky sbíráme cenné kovy, ani letos tomu nebylo jinak. V okresním i krajském kole se dařilo hlavně Sáře Bohaté, Ondrovi Mihulkovi a Benjamínu Královi. Benjamím se svou povídkou o svém pradědovi, který byl tatkéž hasič, uspěl i v celostáním kole. Všem gratulujeme!

Okresní a krajské kolo - Otradov a Svitavy. "Není každý den posvícení!" Takto by se dal začít článek o postupových soutěžích. Tým žen si závodů na okrskovém kole a okresním kole jen užíval, všechny disciplíny ženy vyhrály a obhájily tak postup do kola krajského. Do Svitav (22.6.) si však holky dovezly nejhorší formu - ve stovkách se nedařilo skoro vůbec  (kromě závodnice Vendulky Rybenské, která mile překvapila s časem 20,26) -  výsledné třetí místo bylo zklamáním! Další studená sprcha přišla hned na štafetě, odkud si odnesly 4. místo. Záchrana přišla až na útoku, kde s časem 27,04 ženy obsadily 2.místo a tedy celkově si odvezly ze Svitav bronz. S heslem "nic nehrotit" letošní MČR sice nedobudou, ale snad tu i příští rok budou a budou chtít zase o MČR zabojovat :)!

Liga Brčekoly - po dvou závodech se liga přesunula do Brčekol, kam opět vyrazily oba týmy. Na postu rozdělovače se poprvé v sezoně představil Luboš Kunhart, který zaskočil za Pavla. Kluci rozběhli svůj útok na výbornou, oba terče zakončili skoro shodně v čase 25,11s, ale výrok rozhodčího od kádě byl nekompromisní, červený praporek za "utopený" koš byl jednoznačný.  Ženy předvedly útok za 29,15s, což stačilo na brozovou příčku. Chuť po vítězství však předvedly na rozstřelech, které vyhrály po třech rozstřelech z 8členného pavouka.

Okrskové kolo hostil Žďárec - zúčastnil se tým mužů, žen a i dva týmy nejmladších hasičů. Ženy zvítězily, tatkéž děti obsadily první a druhou příčku a mužům patřila ???. příčka.

Liga Seč - všechny ligové týmy se po třech letech opět sešli na sečském náměstí, které hostilo za velmi nepříznivého počasí ligovou soutěž. Tým mužů nastoupil v obvyklé sestavě, pouze levého proudaře nahradil Jaromír Lidmila ze Zbožnova. Klukům útok sednul na výbornou a jen drobný prostřik na pravém proudu zapřičinil, že si muži neodvezli cenný pohár, ale krásné páté místo. (pozn. levý proud byl nejlepší nástřik dne!). Ženy nepředvedly tak vydařený útok, jak by se očekávalo po předchozím závodu, ale i s časem 32,10 z toho bylo vítězství.

Liga Třemošnice - oba dospělé týmy se zúčastnili ligového závodu v Třemošnici. Ženy si daly rozcvičku na kole, takže asi řádné rozhýbání a sestava postavená za minutu dvanáct zapříčinila, že ženy vyhrály s časem 24,85 (plechové terče). O co více se dařilo ženám o to více smůly si vybrali muži, kteří se na velmi rozmáčené dráze doslova "nahromadili" u plata. I přes tuto indispozici útok dokončili a sebrali alespoň pár bodů za 8.místo.


10.5. brigáda na úklid hřiště a úpravě hracího koutku (rozebrání dětského hradu, hrabání lupení)


V dubnu splnili mladí hasiči odznaky odbornosti na zkouškách ve Skutči - (celkem 10 dětí)  v rámci této akce jsme odevzdali obrázky a povídky do soutěže MH - požární ochrana očima dětí.

23.4. - závody Skuteč =  memoriál Honzíka Kreminy  -  nejmladší (15. místo) starší A (7.místo) starší B (8.místo)

březen - závody MH  - Havířov  = společný výlet mladých hasičů ze Skutče a Štěpánova na halovou soutěž

Zimní tréninky mladých hasičů se konají společně s hasiči ze Skutče v nové hale v Skutči. Tým mužů se na sezonu připravuje v tělocvičně v Lůži , při lítání za míčkem :-).


19.1. výroční valná schůze - hlavním bodem tohoto večera bylo seznámení se s děním sboru za minulý rok a také přijetím nového člena "Milana Horáka"


2012
24.11. proběhla brigáda - sice by se počet účastníků dal skoro na prstech jedné ruky počítat, ale i tak se podařilo uklidit vše, co bylo v plánu! Ještě zbývá uklidit a pohrabat listí na parketu a okolo dětského hřiště, ale to zas příště....možná už tuto sobotu :))
OHLÉDNUTÍ ZA POSVÍCENÍM - SKUTEČSKÉ NOVINY

11.11. - Svatomartinský průvod - Na návsi se sešlo několik desítek dětí a jejich rodičů, prarodičů a dalších obyvatelů Štěpánova, k již skoro tradičnímu průvodu. Svatý Martin se ujal zahájení a provedl celý průvod prosvětlenou cestou mezi zahradami a po Štěpánově zpět na náves. Zde již bylo pro děti připraveno překvapení v podobě plovoucích lampionů, které čekaly na hrázi rybníčka, aby si je děti s nějakým tajným přáním mohly poslat. Nesmím opomenout na výborné rohlíčky, které provoněli celou náves. Za jejich upečení děkujeme Vendulce U. a její pomocnici Janě B. A za rok zase naviděnou!
Od listopadu chodíme trénovat do haly. Jelikož se již přihlásila paní zima, začali všichni hasičští závodníci trénovat v hale. Muži se pravidělně schází na florbale a naši nejmladší a starší trénují ve skutečské nové hale. Tento rok jsme využili nabídky trénovat společně se skutečským týmem, snad to pro oba týmy bude zpestřením a na jaře začneme sklízet jen kvalitní ovoce :).

28.10. - závody MH Skuteč - na novém tartanovém hřišti se uskutečnil kvalifikační závod na dětskou olympiádu. Den před závody se roztrhl pytel se sněhem a tak ještě před závody musel být celý stadion vyklizen, aby se vůbec mohlo začít závodit. I přes velkou zimu se náš tým dal do soupeření s ostatními týmy. Bohužel naše zkušenosti s podobnými závody nebyli zatím žádné a také věkový průměr našeho týmu, se lišil od ostatních týmů zhruba o dva roky. Oba tyto aspekty napomohli k tomu, že jsme v celkovém hodnocení obsadili až poslední místo. Snad to byla alespon dobrá zkušenost a za dva roky už pojedeme závodit na jistotu!

21.- 22.10. se v komorním duchu odehráli dvě akce pořádané hasiči. První proběhla na parketě, jednalo se o úklid jablek a spadaného listí, bohužel účast nebyla veliká a tak se akce bude muset nejpozději za měsíc opakovat :). Druhá akce se uskutečnila v neděli v hasičské klubovně, kde vznikaly krásné plovoucí lampiony.
 
13.10. probčhlo okresní  kolo v branném závodu pro rok 2013. Naše hlídky měly zastoupení jak v mladší tak starší kategorii. Zatímco v kategorii mladších jsme vybojovaly nejlepší umístění za posledních 3roky (6.místo) u starších to byl doslova propadák s 28. místem. Doufáme, že vstup do sezony 2013 bude lepší ;)

29.9. -SOUTĚŽ MLADÝCH HASIČŮ LUKAVICE - v sobotu naše řada ještě prořídla o některé, kteří onemocněli a nebo měli již jiné aktivity a tak jsme vyrazili pouze v 8.  Nejdříve jsme nastoupili v  jednotlivcíh, kde  někteří bojovali o cenné body do ligy a někteří pouze sbírali zkušenosti s touto disciplínou. Ne všem se úplně dařilo, ale nejlépe zabojovala Nelča K. a Lucka K s Natkou T., kteří obsadili od 7. do 9. místa. Pak již následovali kolektivní disciplíny - ve štafetě dvojic jsme byli na druhém místě. O všem rozhodl, jako vždy útok. Bohužel po chybě nezkušené strojnice jsme obsadili v této disciplíně, až 5.tou píčku a tedy celkově obsadili 4. místo.
28.9.  SOUTĚŽ MH -  mladí hasiči vyrazili v pestré sestavě do Podlažic na útokovou soutěž, i přes marodku se podařilo sestavit dva týmy a v obou kategoriích (mladších i starších žáků) vybojovat dvakrát druhé místo.

22.9 - 24.9. POSVÍCENÍ V sobotu navečer se všichni sešli u "kulturního domu" - U Klejchů, kde se rožnilo maso, promítaly fotky a také tancovalo skoro až do rána, kdy se však všichni sešli zase na návsi, tentokrát se svými ratolestmi, aby usedli s pruty a čekali na své úlovky. Nevětší kus vytáhl......??? a nejvíce ryb ulovil.....????. Celý den vyvrcholil odpolední drakiádou - tentokráte i trochu fouklo a tak nejen snažení dětí, ale veliké snažení rodičů nevyšlo naprázdno. Do vzduchu se vzneslo téměř na 40cet draků, rozličného pohlaví, původu a barev. Nejhezčího draka - ručně dělaného převezl Kryštof ?., největšího draka měla Sarča P. a nejdéle létal (tedy možná ještě někde lítá, protože ani po skončení drakiády se nenašel) drak od Sarči B. . Konec patřil jako tradičně leteckým modelářům, kteří nad hřištěm proháněli svá umělecká díla.
V pondělí odpoledne se sešli muži, aby vypotili vše, co zbylo po víkendu v krvi. Utkání: svobodní x ženatí, se přeměnilo v  nelítostný boj, ve kterém neznal bratr, bratra a došlo i k několika zraněním, i tak byl zápas dohrán do konce. Z vítězství se tentokrát mohli radovat svobodní. Posvícenská tombola byla rozdána do poslední ceny a prémiový balíček: masáž karafiátem vyhrálo duo: Roman a Zuzka, gratulujeme a doufáme, že se květinová masáž bude líbit :)...

16.9. se uskutečnil Štěpánovský pětiboj: soutěže se zúčastnilo přesně 33dětí a tak se na hřišti sešla i řada rodičů a prarodičů a všude bylo hodně rušno. Závodníci závodili v disciplínách: skok, hod, šplh, střelba a běh. Nejvíce obsazenou kategorií byla kategorie předškolních dětí a kategorie 8-10let. Vítězství ze závodů si odnesli: Vítek K., Sarča P., Sarča B., Beňa K., Barča Č., Honza D., Martin U. a Nelča K.. Všichni zúčastnění si však zaslouží obdiv za předvedené výkony! Příští rok zase!

9.9. - proběhla ligová soutěž v Hlinsku - opět reprezentovali jenon muži a s časem 25,89 obsadili hezkou 7. příčku. 

8.9. - proběhla soutěž MH ve Zderazi, jelikož se závodilo zase na dvou frontách, absolvovali jsme pouze běh 60m s př. a to ve složení Nelča, Míša, Míla, Natka, Lucka; v prvních kolech se nedařilo, ale nakonec se všichni zlepšili a obsadili příčky mezi 5. až 10.místem. Druhou akcí byla soutěž v Chrudimi, zde se mužům nedařilo. Upadený koš, by jistě nezaručoval nejlepší výkon, ale jelikož koš od kádě podala "neznámá" osoba našemu závodníkovi přímo do ruky, byl tým hodnocen neplatným pokusem i když útok dokončili v řádném čase. Prostě smůůla :(

1.-2.9. - MČR Uherské Hradiště - z celkého 10.místa, fanouškovské atmosféry a pobytu ve sklípku si každý odnesl jistě své a budeme se těšit na další podoběn vydařený výlet!

18.8. proběhla ukázka dětí na slavnostech v Dolech. Mladí hasiči předvedli dva útoky a za své snažení byli odměněni sladkými cenami a možností vyřádit se na koních a při hudebním programu.

11.8. se závodilo na dvou frontách - muži vyrazili reprezentovat na ligovku do Lukavice, kde obsadili s pěkným časem 25,61 - 8.místo. Ženy zavítaly do Kamence na noční stovky - Monče a Áje se dařilo a postoupili do druhého kola, Káje se závod nevydařil.

4.8. se konalo Krajské kolo v požárním sportu - na tento závod se ženy velmi těšily, neboť jely bojovat o postup na MČR. Jejich cíl byl splněn, po vítězství ve štafetě a stovkách přidaly druhé místo z útoku a postup na republiku byl doma.

21.7. - se uskutečnil tradiční turnaj v malé kopané. Na čtyřech hřištích se představilo celkem 20 týmů. Oproti předpovědi se turnaj povedlo odehrát bez deště.  Nejlépe si vedl tým "Flegmatici", který si odvezl skleněnou kopačku pro vítěze turnaje, druhé místo obsadily "Baletky" před týmem "Šup ho tam". Nepopulární bramborová medaily si odvezli Fosy. Ostatní výsledky naleznete v odkazu "fotbal".

7.7. liga Štěpánov

30.6. - okresní kolo Otradov - ženy 1. místo a postup na krajské kolo do Otradova. (1.místo ve štafetě a stovkách a 2. místo v útoku)

24.6. se vydala skupinka mladších žáků a jeden starší žák reprezentovat náš sbor na 60tky to Skutče, svoji premiéru na této disciplíně si odbyli i ti nejmenší - Honzík K., Sarča B., Beňa Král, Maty Bohatý, Míša U. a pak také zkušení závodníci. Z katagorie zkušených si nejlépe vedla Natka Tomečkové, která pokořila 20s hranici, pěkný čas zaběhli i Lucka K. a Martin Uličný, všem zúčastněným gratulujeme k dosaženým výsledkům!
Výsledky LIGA 60M MLADÝCH HASIČŮ CELKOVÉ VÝSLEDKY

16.6. - tato sobota byla ve znamení oslav 130.tého výročí založení sboru. Celé oslavy začaly slavnostním průvodem, položení věnců, uctěním památky zesnulých hasičů a pokračovaly slavnostní schůzí na parketu. Po schůzi byla provedena ukázka zásahu nejmenších hasičů a poté zásah s parní stříkačkou.  K tanci hrála hasičská hudba ze Skutče a večerní taneční program zaplnila svým vystoupením kapela Zátoka. Děkuje všem hostům, kteří se zúčastnili oslav a také všem, kteří se svojí technikou a hasičských vybavením doladili atmosféru hasičkých oslav. Něco málo o akci v Deníku Chrudimska; fotky od Pavla Mence z nedělní mše

3.6. - dětská soutěž v Hlinsku: po nevydařené štafetě byly mladí hasiči až 5tí, ale pěkným útokem (17,05) se posunuli na třetí místo. V soutěži Dráček Dodo si vedli velmi pěkně naši mladí hasiči: první místo obsadila Kačka Burešová, 3. místo Anička Jehličková a 3. místo v mladších Matěj Bureš.
2.6. liga Seč - ženy 2. místo (28.88), muží 17.místo (rozpojený spoj) :-(...

19.5. se konal skoro "maratonní" závod mladých hasičů v Otradově. Na okresní kolo se vydal pouze tým mladších, ale o to silnější. Jako každý rok i letos jsem vstupovali do závodu se špatným umístěním z podzimní části (7.místo). Od začátku jsem soupeřili s týmem ze Skutče ve štafetách, v obou štafetách byli skutečští lepší a  naše výkony  (CTIF - 1:39; 4x60 - 59,6) stačili až na durhé místo. Ve štafetě požárních dvojic jsme udělali zbytečné chyby a s pár trestnými jsem získali 3body za tuto disciplínu. Do útoku jsme nastupovali s cílem poprat se o medaile. Povedlo se a oběma vyrovnanými útoky (28,74 a 29,??) jsme vybojovali v útoku stříbro. Bohužel skutečským se nepodařil ani jednou nástřik a tak místo prvního místa, na které měli celý den našlápnuto, získali celkově bronz, náš tým stříbro a z vítězství se radovali Chacholice.

12.5.závody mladých hasičů CHACHOLICE
-  byly poznamenány přívalovým deštěm, který stížil podmínky pro kvalitní výkony, i tak se naším týmům vedlo. Mladší tým si odvezl druhou příčku (18,27), starší bronz (22,21), zástupci první a druhé třídy  byli 14.tí a výsledkovou listinu uzavírali naši "špunti"

5.5. proběhl první závod "nové" ligy Chrudimska v Třemošnici - na tyto závody vyrazil pouze tým mužů, který předvedl velmi pěkný výkon: 24,45s (pravý proud); 23,89 (levý proud). Za tento výkon náleželo mužům 5.té místo.

4. - 6.5. - proběhlo víkendové soustředění mladých hasičů. Na chrasteckém stadionu se soustředilo celkem 13mladých hasičů ve věku od 9 do 13 let. Trénink byl zaměřen na kolektivní disciplíny (tedy převážně na štafety CTIF, 4x60m a dvojice). Proběhla také návštěva bazénu a zbyla i chvilka na trénink běhu na 60m jednotlivců. Snad se natrénované disciplíny zúročí již na dalších závodech. Díky dětem za poklidný průběh soustředění.

28.4. - brigáda na parketě - vyzdění udírny, obezdění sloupků


POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ: z odevzdaných obrázků si nejlépe vedly obrázky od Sarči Bohaté (1.místo ZŠ1) a Benjamína Krále (2.místo ZŠ1).

21.4. - Závody MH - Memoriál Honzíka Kreminy Skuteč - naši závodní sezonu jsme jako obvykle začali ve Skutči. Na start se postavily dva týmy mladších žáků a jeden tým starších. První disciplnína - štafeta dvojic se nejlépe vyvedla týmu mladších (4.-5.třída) 3.místo, naši skoro nejmladší se za 30trestných bodů museli spokojit s 10tou příčkou. Na útocích se role, ale obrátily. Nejmladší překvapily s ůtokem za 23s (5.té místo), zato  našim "zkušenějším" se  nevedlo a byla z toho až 12tá příčka v útocích. Tým starších si poprvé na závodě zkusil zaběhnout celý útok a tak čas 20,88s byl útěchou a snad příslibem do dalších závodů. Celkově mladší 6. a 7. místo. Starší 6.té místo. Pár fotek na stránkach SDH Skuteč: http://sdhskutec.cz/index.php?idc=500

20.4. brigáda na parketu - vybetonování tanečního parketu a vybudování podkladu pro udírnu.

14.4. brigáda na parketu - pohrabání zbytku listí, vyhloubení děr pro lavičky, výstavba zadních sloupků pod podiem. dokončení devastace udírny; připravení podkladu pro beton na parketu;

7.4. brigáda na parketu - podezdívka pod přední stranu podia, vyhloubení děr pro lavičky, hrabání listí a pálení švestek, vyklízení prostoru pod podiem.

24.3.
odborky SKUTEČ všichni vyslaní splnili své odznaky:
Kačka B, Áňa Č. (preventista junior), Maty Bohatý a Beňa K., Barča a Peťa J. (strojník junior), Domča J (strojník) a Jirka U. (preventista)

17.3. - závody Hlinsko - Piškvorky. Na tyto závody jsem se vydali vlakem a kvůli velké marodce se zúčastnil jen jeden tým (Míša U., Anička J., Peťa J., Barča, Domča a Áňa Čmelíkovi, Dominik J., Míla N. a kluci Uliční). Ve čtyřech disciplínách se nám vedlo nejlépe v uzlování a štafetu 3x15m jsem dokonce vyhráli. Rezervy jsem zaznamenali na matkách a v nošení míče na záchranářské stoličce. I tak jsem v konkurenci 16týmů obsadili moc hezké 4té místo. Z Hlinska jsem si odvezli hezké ceny. Tento závod bych zhodnotila jako úspěšný vstup do sezony 2012 :-).

začátek rekonstrukce parketu

10.3. - ZAČÁTEK REKOSTRUKCE PARKETU - byl rozbourán předek parketu a vyhrabány na půl základy pro výstavbu nosné zídky, vyklizena udírna a "přístřešek" na dřevo, vymontovány vadné lavičky a stolky, taktéž zlikvidována jedna vadná švestka. Díky všem za odvedenou práci. 

Výroční schůze - FOTKY

2012


3.12. proběhla předvýroční schůze s hojnou účastí. Projednávaly se věci hlavně s ohledem na blížící se výroční valnou hromadu a plán prací na rok 2012. Nejdůležitější v příštím roce co náš sbor čeká jsou oslavy 130let od založení sboru a s tím spojené rekonstrukce parketu.

17.11.  oslavil pan Jaroslav Kropáček 85. narozeniny. K jeho výročí mu za sbor poblahopřál osobně starosta sboru pan Vtípil  st. a Kunhart R.. Touto cestou přejeme ještě jednou hodně štěstí a zdraví!
V sobotu  3.12. proběhlo školení preventistů v Pardubicích, kterého se zúčastnil Vítek Fikejzl. 

19.11. od 8:00 proběhla brigáda na úklid návse - sešlo se něco okolo 10ti pracovníků - bylo pohrabáno listí na návsi a něco málo uklizeno na parketu. Všem zúčastněným děkujeme!

4.11. SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD: počasí se vydařilo, průvod zahájil sv. Martin, sešla se spousta dětí v doprovodu svých rodičů s množstvím krásných lampionů. Děti prošli s lampiony vyzdobenou cestou, na jejímž konci připravili asi podzimní skřítci (?) krásně rozsvícenou náves lucerničkami,  které se děti vyrobily. Pro všechny účastníky byly připraveny martinské rohlíky a něco na zahřátí. Za povedenou akci děkujeme všem, kteří stáli u jejího zrodu a všem, kteří se podíleli na přípravách této akce. Velký dík patří Vendulce Uličné za výborné rohlíčky.
29.10. proběhla odpoledne v hasičárně akce pro rodiče s dětmi - výroba lucerniček na Svatomartinský průvod. Sešlo se zde asi 15 dětí s doriči a bylo vyrobeno asi 40 lucerniček.

15.10.  proběhl branný závod v Brčekolech zúčastnilo se ho z našeho týmu celkem 15 dětí. Po delší pauze se na start postavil i tým starších a dvě hlídky mladších....VÝSLEDKY mladší, starší

2.10. proběhla poslední ligová soutěž, na které se nám náramně dařilo. Nejprve svou parádní jízdu rozjeli muži: útok jim sedl parádně a po prvním kole vybojovali 4.té místo (2.místo v lize) s časem 25,09 a tím si zajistili postup do osmifinále. Zde kluci narazili na Lukavici, která je bohužel z bojů o cenné kovy vyřadila. Ženy navázaly na vydařený výkon klůků a s časem 27,03 zvítězily v soutěži a tedy i v lize. V prvním vyřazováku padly ženy na družstvo Maliného, které porazily a odbobný průběh mělo finále se Skutčí.
Ještě tutéž sobotu se vydaly hájit naše barvy nejmenší hasiči do Střemošic. Kam byli pozváni na výročí sboru.  Za předvedení požárních útoků byli mladí hasiči odměněni sladkostmi, pohárem, ale i úžasným zážitkem z jízdy historického vozidla. Děkujeme tímto za pozvání do Střemošic!

Neoficiální výsledky liga 60m Okresu Chrudim mladých hasičů ZDE

24. -26.9. proběhlo tradiční posvícení = v sobotu patřilo štěpánovské hřiště všem dětem a  jejich drakům, mezi nejlepší draky ať už nejdéle létající, nebo nejoriginálnější patřili draci od Kristýnky K., Danečka D., a největší hrůzu naháněl drak Sáry a Matouše B. ze Skutče. Sobotní podvečer patřil naopak té starší generaci, která se mohla tanečně vyřádit na letním parketu, kde letos hrálo Duo Petra a Vlasta. Nedělní dopoledne strávila většina rodičů s dětmi na návsi u rybníčku. Nejvíce nachytaných ryb měla Adélka B. a nejdelší rybu vytáhla Ája F. Celkem se zúčastnilo rybářských závodů 30 dětí a k tomu asi dvakrát tolik rodičů :-). Závěr posvícení patřil jako tradičně fotbalovému utkání Svobodní x Ženatí (vítězem se stal tým svobodných). Po rozlosování tomboly proběhlo posezení s harmonikou v hostinci u p. Peška. článek SKUTEČSKÉ NOVINY 

17.9. 2011
Závody mladých hasičů Lukavice - 3. místo + nedělní trénink. Fotky ZDE, Liga Slatiňany  - ženy obsadily 2. místo (1.místo v lize) a muži celkové 7. místo (v lize 6.té místo).

11.9. Štěpánovský pětiboj  - závodu se zúčastnilo celkem 27 dětí. Bylo připraveno pět disciplín, které měli hlavně prověřit připravenost dětí na branný závod. Poznávání značek, vázání uzlů a střelbu většinou všichni zvládli bez větších chyb, potíže na laně a perné chvilky si zažily děti při závodu na 400 a 800m :). Do poslední disciplíny se nechala vyhecovat i většina rodičů. Všichni si odnesli nějakou tu cenu a první tři i medaile. Těšíme se na další hojnou účast na některé z dalších akcí :).


 Od srpna začaly opět tréninky mladých hasičů - do řad nejmladších hasičů jsme přibrali Ondru a Adélku. Doufáme, že se jim s námi bude líbit!
 
13.8. se konala ligová soutěž v Lukavici - první nastoupili muži ke svému pokusu. Jejich útok byl rozběhnut slibně, ale po pádu koše a dotknutí se savice vodní hladiny, byl pokus hodnocen jako neplatný. Ani ženám se nedařilo a taktéž slibně rozběhnutý pokus shořel na nástřiku pravé proudařky. I tak děkujeme hostujícím závodnícím za výpomoc, havně Ivance Jouklové :)! 

6.8. se vydala tří členná posádka hájit naše barvy do Kamence na večerní stovky - výsledky zde

30.7. Krajské kolo dospělých Mladkov - ženy obsadily 3.místo - do obce Mladkov jsme vyrazili již o den dříve, abychom se řádně vyspali na závodění. Ráno jsme začali štafetou a i za velmi nepříznivého počasí z toho byla první jednička do naší tabulky. Druhou disciplnínou byly stovky, v těch jsme překvapili i sami sebe a na nekvalitním povrchu a bez startovních bloků jsme běhali naše téměř nejlepší letošní časy. Celkově tedy další prvenství. Do útoku jsme nastoupovali se 7čkou na hrudi. Útok jsme bohužel nedokončili a tak jsme v této disciplíně obsadili 8. místo a celkové 3. místo v kraji za vítěznou Desnou a týmem z Kamence. V mužích zvítězili muži ze Širokého Dolu, před muží ze Zbožnova a Desné. Díky všem za vzornou reprezentaci.

Turnaj v malé kopané vyhrál tým fotbalistů ze Skutče " Flegmatici". Gratulujeme a zde naleznete fotky z této akce.

Mladí hasiči a média :) ....Skutečské noviny, stránka atletika pro děti

9.7. ČP - Bludov - tohoto závodu se zúčastnily: Monča Zámečníková, Alča Nešetřilová a  Ája Hrouzková. Výsledky naleznete ZDE

3.7. jsme se zúčastnili stovkování v Hlinsku. Počasí této akci nepřálo, ale i tak jsme nastoupily do závodu. Svoji stovkouvou premiéru zde měla Eliška Kubaštová, které se vůbec nevedlo špatně a s časem 21,20 obsadila 6.místo v kategorii dorostu. Naopak ženám Monice Zámečníkové (10.místo) a Andy Hrouzkové(2.místo) se moc nevedlo a snad vše napraví v Bludově.
2.7. Ligová soutěž na Štěpánově: výsledky ZDE

25. 6. proběhlo v Otradově okresní kolo - z našeho sboru se zúčastnily oba týmy. Ženy jeli s cílem postupu na krajské kolo, tento cíl byl splněn a po vyhraných třech disciplínách ženy zvítězili. Muži po nevydařených stovkách chtěli alespoň vylepšit skore v útoku, ale bohužel ani ten se nevyvedl a tak naši muži odjížděli z Otradova s 13. místem. I tak všem zúčastněným patří velký dík za účast a předvedené výkony.

19.6. se naši mladí hasiči zúčastnili poháru v Krouně, jako minulý rok jsme si odvezli bronzové medaile a naše hasičata 11. místo. Všem gratulujeme a teď nás čeká pouze přehlídka činnosti na domácí ligové soutěži


18.6. Liga Brčekoly - V kategorii mužů  po zaváhání na rozdělovači nevyšlo vše jak by kluci chtěli a s časem 31,53 obsadili 12 místo v soutěži a sedmé místo v lize. Ještě o něco hůře na tom byly ženy, ty zkazily nástřik komplet a tak s časem 37,16s obsadily 9. místo a v lize 3 poslední místo.

18.6. - Z Moravského Berouna jsme si mimo houpací sítě, mnoha zážitků přivezli i bronzovou medaily a 15. té místo. Závodu se zúčastnila Monika Z. a Andrea H.

12.6. se uskutečnilo slavnostní otevření "kulturního zařízení U Klejchů". Na úvod akce pronesl slavnostní projev starosta pan Vtípil st., byla přestřižena slavnostní páska,  promítány fotky z rekostrukce stodoly a každý si mohl prohlídnout a zavzpomínat při prohlídce kronik. Pro všechny bylo připraveno občerstvení. Všem kteří se podíleli na rekostrukci děkujeme!


5.6.
Děti z hlineckého poháru přivezly bronz a ti nejmenší 11.té místo. Všem zúčastněným gratulujeme. Něco málo z Chrudimska ZDE
4.6. - liga Seč - z tohoto závodu jsme si přivezli pěkné druhé místo v ženách (26,90) a kluci bohužel byli hodnoceni neplatným pokusem kvuli špatné délce hadic, ale jinak předvedli hezký útok s časem 28.08.
28.5. ČP Pacov - tohoto závodu se zúčastnily Andrea H. (9.místo) a Monča Z. (39.místo)

21.5. Okrskové kolo Zbožnov - děti 1. a 3. místo, ženy 1.místo a muži 3. a 4. místo. Mikuláš Čáp a Andrea H. zvítězili v kategorii jednotlivců a Monča Z. získala 2. místo.

13-14.5. Krásné druhé místo v soutěži hry Plamen si přivezli naši mladí hasiči z okresního kola, které se konalo v Třemošnici! Všem závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho dalších podobně povedených výkonů! Výsledky


7.5. Závody Třemošnice - první ligové závody: ženy obsadily pěkné druhé místo s časem 27,08 a muži s poskládanou sestavou skončili na  ??? místě.
7.5. závody ČP Plzeň - Andrea H. obsadila 8. místo s časem 18,09s


Výsledky soutěže v malování - O tom, že máme v kroužku šikovné děti jsme se přesvědčili už mnohokrát, ale tentokráte se tři z našich mladých hasičů umístili na předních příčkách v okresním kole soutěže "Požární ochrana očima dětí". Béňa Král a Sarča Bohatá obsadili v kategorii mateřských školek 1. a 2. místo. Kačka Burešová v kategorii "školáků" obsadila 3. místo. Všem gratulujeme a držíme pěsti do kola krajského! výsledky ZDE


30.4. (SO) proběhla akce -pálení čarodejnic   Fotky z čarodek- pro děti byl připraven odpolední program v podobě "strašidelného lesa" s plěním zajímavých úkolů (např. lezení v pavučině, vaření lektvarů, malování čarodějnic atd.) Poté byla na parketě zapálena hranice, upálena čarodejnice, opečeny buřty a rozdány dětem ceny. Vydatná bouřka vyhnala některé ke svým domovům, ale část účastníků si ještě při doprovodu kytary ukrátila večer. Děkujeme všem rodičů za účast a pomoc při pořádání této akce.

23.4. - proběhl jako tradičně závod mladých hasičů ve Skutči, oproti minulým ročníkům se uskutečnilo toto klání na hřišti u koupaliště a tedy jenom v disciplíně požárního útoku. Náš tým se vydal v hojném počtu (18dětí), a proto byly postaveny dva týmy - jeden z dětí od 3 do 7let a druhý ze "zkušených" závodníků (8-11 let). Zkušenost se projevila i na výkonu. Přípravku při prvním útoku ( a většiny i prvního startu v životě) zlobily snad všechny koncovky a i ve druhém se nedařilo, ale oba pokusy byly zdárně dokončeny s platným časem a celkově z toho bylo sice poslední místo, ale pro nás i tak velmi uspokojivé. Druhému týmu se vedlo mnohem lépe, v prvním pokuse jsme dali útok 21,37 a v druhém pokuse se podařilo dát naši prní 18cku na závodech (18,67) tento čas znamenal druhé místo za SDH Zderazí. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci :)!

duben - fotky z tréninku mladých hasičů ZDE
     
- obrázky do soutěže PO očima dětí ZDE
1.4. - proběhlo vyhlášení ligy za rok 2010 za náš sbor zde byly Iveta V. a Andrea H. Ze Seče jsme převezly pěkný pohár za 3. místo s památečními medailemi a pro muže obálku za 10. místo. 
26.3. hala Jablonec  - na první závody jsme kvuli marodce vyrazili jen ve třech, ale i tak jsme odjeli z Jablonce spokojení hlavně s výsledkem ze štafety, jelikož jsme ji museli přestavět na poslední chvíli, tedy předávky nebyly vubec oslnivé a v konkurenci 18týmů jsme skončili na 7. místě :).
12. - 13. 3. III. brigáda na rekonstrukci stodoly v tomto roce - všem zúčastněným brigádníkům děkujeme!
12. - 13. 3. III. etapa rekonstrukce stodoly - vybagrování podlahy a "technického kanálu".
5.3. - proběhla II. brigáda na stodole (konkrétně byly vyklizeny prostory, pro novou podlahu)
19.2. proběhli dvě akce:

Dopoledne se mužská část sboru vydala plnit plán brigád na letošní rok. Byla vyklizena zase část stodoly a nainstalován regál. Všem zúčastněným děkujeme!
Druhou akcí byl výjezd části mladých hasičů do Proseče za účelem splění odznaků odbrnosti. Pro některé to bylo asi první velké zkoušení v životě a ač převládala u některých tréma, tak znalosti byly až překvapující. Všichni své otázky zvládly odpovědět a tak získaly svůj oficiálně první odznak odbornosti. Preventistou juniorem se staly Barča Č. a Peťa J., strojníkem juniorem se stali Martin U., Dominik J., Míla J., Áňa Č. a Lucka K. 

15.1. a 16.1. proběhli výroční valné hromady v sobotu večer se všechno kulturní dění přesunulo jako tradičně do hospody. Ke zhodnocení uplynulé sezony se zde sešlo bezmála 90 hasičů. Večer se protáhl do ranních hodin při taneční zábavě. V neděli zhodnotily svůj závodní rok naši nejmladší.
Fotky z výroční valné hromady: ZDE31.12. - proběhl odpolední výlet do Asie "all inclusiv" (první cena z posvícenské tomboly). Výherkyně této velmi pěkné ceny si na tuto cestu přibrala další společníky a mohlo se vyrazit. V Asii proběhla prohlídka čínského hospodářství, účastníky zájezdu zaujala hlavně rýžová pole, která začala ihned i obdělávat.  V ceně zájezdu bylo pohoštění a taktéž čínský lid si pro turisty připravil bohaté občerstvení. Na konec poznávacího zájezdu nahlédli účastníci do obydlí v asijském stylu. Návrat proběhl v pořádku a účastníci se snad dobře bavili, v čemž se utvrdíme až podle prodejnosti lístků v tombole příští sezonu. Děkujeme tímto obci Zbožnov a jejich obyvatelům za spolupráci! Fotky  I. ZDE, II. ZDE
30.12. - proběhl tradiční zátah 
22.12. - tvořivé odpoledne s mladými hasiči - mladí hasiči vytvořili obrázky na vyzdobení nástěnky vánoční tématikou a každý si vyzkoušel jak si vyrobit vlastní svícínek a odlévání svíček.
28.11. výlet do Pardubic - mladí hasiči- návštěva u hasičů a na pardubickém zámku
6. a 13. 11. - se uskutečnili dvě brigády na úklid návsi, hřiště a letního parketu. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili za pomoc!
31.10. - Navzdory nepříznivým povětrnostním podmínkám se uskutečnil lampiónový průvod. Sešel se hojný počet účastníků. Vítr bohužel nedovolil více než obejít zahrady. Počet zhořelých lampionů 2, počet popálených 0. Vítr se vyřádil i na pouličním osvětlení, takže lampiony byly viditelné a dotvářely atmosféru jak vystřihnutou z Karafiátových "Broučků".
 
22.10. - promítání
16.10. - Podzimní kolo hry Plamen - mladí hasiči soutěžili v Heřmanově Městci - závod prověřil jejich znalosti z oblasti střelby, vázání uzlů, topografie, zdravovědy a hasičských značek. Celkem se závodu zúčastnilo 34 hlídek v kategorii mladších žáků, naši mladí dosáhli na pěkné 9. té a 13té místo. Snad na jaře ještě zabojujeme! Výsledky ze závodu ZDE
2.10. -  ligová soutěž Morašice:
25.9. - ligová soutěž Horka:
kluci 26,03, holky 28,71 - celkové 6. a 4té místo
18.9. - ligová soutěž Slatiňany:
11.9. Závody Bělá  - mladí hasiči 1. místo a 5. místo, ženy 4. místo.
21. - 22.8. Na krajském kole v Pardubicích ženy obsadily 3. místo. Pro tento rok si postup na MČR zajistily ženy z Kamence -gratulujeme! Liga noční Seč - ženy obsadily 2. místo. Muži skončili na 18. místě.
15.8. - liga Lukavice - ženy obsadily 3. a 8. místo. Muži skončili taktéž na 8. místě
7.8. - Kamenec ČP 100m př. - Výsledky ZDE, Průběžné pořadí ČP ZDE
3.7.  - liga Štěpánov

26.6.
Okresní kolo Otradov  - zúčastnili se oba týmy - ženy ve své kategorii zvítězily a muži obsadili 4. místo. 

20.6. se mladí hasiči zúčastnili pohárové soutěže v Krouně, odkud si odvezli pěkné 3.místo a 9.místo v kategorii mladších žáků. Fotografie budou v nejbližší době.

19.6. se konal IV. závod ligy v Brčekolech. Naše družstvo bylo zastoupeno dvěma družstvy žen a jedním mužským týmem. V základním kole se nedařilo ženám, ani mužům. Ženy obsadily 8. a 12. místo a muži 9. příčku. Ovšem muži postoupili do rozstřelů, kde porazili Seč, Výsonín a nakonec i těsně kluky z Morašic, takže si odvezli pohár pro vítěze rozstřelů. Videa (odkaz download - liga Brčekoly), Výsledky


12.6. Moravský Beroun  - ČP - odvezli jsme si 1., 31. a 38. místo - fotky, výsledky

13.6. - proběhla neplánovaná brigáda s hojnou účastí, tímto děkujeme za pomoc všem při  obnově prostoru k trénování,
trénink mládeže  fotky
 
29. 5.  - Vyrazili mladí hasiči na závody do Horky, ze školních dětí někteří chyběli, ale zdárně zaskočili ti nejmladší a tak byli postanevy dva týmy. Starším se dařilo a odvezli si druhé místo. Předškoláky sice v obou pokusech zlobily koncovky, ale i tak si dovedli poradit a oba pokusy vždy dokončili. Všem zúčastněným gratulujeme a již teď se těšíme na další závody v Krouně 20.6. fotky

22. května -  výjezd na oslavy 125. výročí založení Horní Štěpánov - fotky

22. -23.5. V sobotu a neděli bojovali mladší žáci na okresním kole v Brčekolech. Zásluhou vyrovnaných výkonů ve štafetách a velmi pěkného útoku (20,8) to v součtu všech disciplín znamenalo supr 4.místo.fotky ZDE 

15.5. proběhl druhý závod ligy v Blatně. Z celkových 28 mužských týmů tým A umístil na 11.místě (29,23s)a tým II na 24.místě (41,38s). Ani ženám se nedařilo a tak z 11týmů se umístili na 8.místě s časem 35,91s.

8.5.  vybojovali muži na okrskovém kole ve Skutči druhou a čtvrtou příčku, ženy postupují na okresní kolo do Otradova z druhého místa. V ženách zvítězila Skuteč a v mužích Zbožnov. ČP Plzeň - v základním kole obsadila Andrea H. 4.té místo (17,91) a ve finále byla vyřazena z prvního běhu (18,04) celkově tak 6.místo

2. 5. - Závody mladých hasičů ve Vysokém Mýtě (fotky), celkově se starší v silné konkurenci probojovali na 16tou příčku, kdy se nám nevydařila moc štafeta dvojic. Předškoláci obsadili sice poslední příčku, ale na prvních závodech předvedli, že umí vše dokončit bez trestných bodů!

30.4. - Čarodejnice jsou zdárně za námi, všechny děti získaly za prokázání svého čarodějnického umění průkazy, podpálili jsme čarodějnici, opekli buřty a při kytaře jsme završili kulturní večer šiškovou válkou. (fotky)

24.4. první závody mladých hasičů jsou za námi, ze Skutče jsme si odvezli pěkné 5.té místo a  ve štafetě jsme zaběhli velmi povedený pokus. Výsledky (zde) Taktéž v Jablonci se docela dařilo ze stovek jsme si odvezli bramborovou medaili a ze štafet taktéž 5tou příčku.

02.4 - proběhlo školení rozhodčích v Morašicích, byli proškoleni tři členové - Kunhart R., Vtípil P. a Hrouzková A.   

26.3. - odpoledne se uskutečnil trénink mladých hasičů, mladší oprašovali po zimě štafetu CTIF a nejmladší zkoušeli speciální štafetu a překonávali strach z kladiny. Něco málo fotek z dnešního tréninku - (fotky)                                                                                                                                                                                         

Fotky z výročky naznete ZDE

17.1. neděle promítání     
Po obědě proběhla v hostinci promítací akce - byl promítnut sestřih z mistrovství v  Ústí n. L., dětská drakiáda a sestřih toho nejlepšího (hlavně tanečních kreací) z posvícenské zábavy. Dvd pro zájemce bude k dispozici v nejbližší době. 

16.1. sobota výroční valná hromada                                                                                                                 Sobota byla ve znamení rekapitulací toho, co se událo v roce 2009. V místním hostinci se sešlo bezmála 80 hasičů a dalších hostí z řad hasičů, rybářů, myslivců, zápstupce města Skutče a OSH Chrudim. Na začátku schůze byly předneseny zprávy o činnosti sboru, o činnosti mládeže a prezentovány výsledky sportovních družstev žen, mužů a hokejového týmu. Při schůzi proběhly volby nového výboru. Starostou sboru byl zvolen pan Ivan Vtípil st. a velitelem Roman Kunhart (podrobné složení výboru bude k dispozici v přednesených zprávách se zápisem o průběhu voleb). Při schůzi bylo odměněno družstvo žen medailemi za reprezentaci sboru na MČR a také uděleny medaile p. Kropáčkovi, p. Horákovi a p. Sádovskému. Do sboru byli přijati další členové: pan Bouška, a tři slečny: Eva Ouhrabková, Julie Marinjuková a Lenka Besperátová. Proběhla diskuze a po oficiální části schůze byl rozdán tradiční guláš s knedlíkem, který pro všechny připravil Šonda se svými pomocníky, za což děkujeme! O velmi povedenou taneční zábavu se postaral opět pan Křemenák a o půlnoci předvedly ženy jejich malé kulturní vystoupení. Každá zabava jednou končí a tak i my jsme se museli tři hodiny po půlnoci rozloučit. Již teď se můžeme těšit na to, co nám přinese rok 2010!
Foto ZDE  (v nebližší době)
15.1. - výroční valná hromada mládeže
V pátek od 16.hodin se malá zasedací místnost v hasičárně zaplnila do posledního místa našimi hasiči od těch nejmladších po nejstaršího. Celkem se výročky zůčastnilo 17 dětí, starosta sboru - pan Vtípil, velitel - Roman Kunhart a vedoucí Ivetka V. a Ája H.. Pan starosta v začátku poděkoval mládeži za reprezentaci sboru a byla přednesena zpráva o činnosti mládeže v celém roce 2009 a promítnuty fotky ze soutěžní sezóny. Poté proběhli hry s házením na cíl, stavěním nějvětších staveb, střelba na branku atd. Diskotékou jsme završili náš program. Pro všechny bylo připraveno občerstvení a malé dárky. Děkujeme dětem a jejich rodičům za dosavadní spolupráci a již teď se těšíme na další závodní sezonu. Velký dík, patří také panu Kabelkovi, za dárky pro naše hasiče.

31.12. čtvrtek ve 14 hodin se na hřiště přišli i přes nepřízeň počasí rozloučit s rokem někteří odvážlivci, kteří se utkali ve fotbale. Děti se sešly v hasičárně, kde plnily úkoly, hledaly poklad a připravovaly zdobené tácky na buřtíky, které si všichni společně opekly na parketě. I když  počasí nebylo ideální, i tak si myslím, že jsme všichni velmi příjemně zakončili rok 2009.

Neděle 29.11. Výlet mladých hasičů do Pardubic  FOTO ZDE

V tento den se vydala naše výprava vlakem směr na Pardubice. Dopoledne jsme stihli se zúčastnit Mikulášského běhu, ve kterém si nejlépe vedl Mikuláš Čáp, který dokázal udržet se staršími závodníky tempo a doběhl velmi pěkném 8. místě. Za ním na 12tém místě Jirka U., kterého zezadu jistili Martin, Domča a Míla. V nejlamdších žákyních si nejlépe z našich vedla Peťa Jadrná,na 15.tém místě,  kterou následovala Barča Čmelíková. Potlesk v cíli si zasloužila Míša Uličná, která  si ve svých 5.ti letech odběhla svůj první závod.  Velkou pochvalu si zaslouží všichni za to s jakou bojovnoustí se do závodu pustili. 
Druhá část výletu se ubírala již hasičským směrem a kam jinam než k HZS v Pardubicích, kde jsme si vyslechli velmi poutavé vyprávění o hasičských autech, vyproštovacím zařízení, ale také jsme dostali možnost prohlédnout si samotné zákulisí hasičů tzn. tělocvičnu, fitnes, ložnice a nakouknout do prostor určených pro mytí hadic. Po prohlídce jsme zamířili nacpat naše hladové žaludky a poté již "žlutým expresem" směr Skuteč. Děkujeme maminkám za účast na tomto výletě a snad někdy zase vyrazíme.

Pátek 27.11.  

proběhla v hasičské klubovně promítačka, shlédli jsme některé fotky, videa a scénky a zvláště některé byly hojně ohrávané a snad pro ty, kteří je nemohli shlédnout tentokráte, budou přehrány na výročce.

Sobota 21.11.  - brigáda 

V sobotu proběhla brigáda, při které zmizelo z návsi téměř veškeré listí a pro všechny nadšené kolotočáře a sportovce máme smutnou zprávu, neboť byly k zimnímu spánku uloženy veškeré překážky. Pro ty, kterým by bylo líto, že se nemohli této akce zúčastnit, máme dobrou zprávu: letní parket, nebo hřiště by sneslo ještě uklidit od listí, takže kdo má zájem, tak může v návštěvní knize dát návrh na další úklidovou akci, při které by se toto ještě doladilo. Jinak děkujeme všem zúčastněným.

Zajímavosti:

ČLÁNEK O NAŠEM SBORU V CHRUDIMSKÉM DENÍKU ... můžete si přečíst zde
ALBUM FOTEK Z REPUBLIKY OD NEZNÁMEHO FOTOGRAFA ....zde

24. října - závody v Širokém Dole - od 8:00
Na tyto poslední závody v této sezoně se vydalo družstvo žen. Ve velké konkurenci jsme skončily na 33. místě. Naše proudy zakončovaly v časech 21,48 a na druhém proudu v čase 22,07 po chybě již na platě. 

Fotky z braného závodu a ze Širokého Dolu : zde

Sobota 10. října - závody mladých hasičů
Brzy ráno jsme se s 11 mladými hasiči  rozjeli směr  Hlinsko konkrétně do areálu Cihelky, kde se konala první část soutěže Plamen - branný závod. Obě naše pětky startovaly s poměrně vysokými čísly a tedy čas do startu jsme zaplnili ještě dolaďováním detailů a tréninkem toho co nešlo! První pětka ve složení Martin, Nelča, Barča, Peťa J. a Peťa U. se vydala k plnění disciplíny s nadšením, ale hlavně s největší obavou ze startovní sirény:-) . Druhá pětka ve složení  Milan, Jarča, Lucka, Áňa a Dominik, jako velitelJeště musím dodat, že Jirka U. již nemohl závodit v kategorii mladších žáků, tak alespoň vypomohl družstvu z Morašic. První pětka se objevila v cíli již po 27minutách. Na závodním lístěčku trčelo několik trestných minut za nějaké chyby na stanovištích, což nám přineslo 13. místo. Druhé pětce se ještě více nakupilo trestných bodíků, takže ve výsledku z toho bylo 26.místo. I tak musíme pochválit všechny za bezchybné provedení všech uzlů a značek, za snahu a především za kolektivní přístup k pobavení vedoucích na cestě domů, a kdyby měla avie nějaké základy, tak si trouchám říct, že by se v nich pěkně otřásalo! :-)

Zajímavosti:

Myslíte si, že se nedá nic nového vymyslet na kuchyňské váze, nebo krabičce na svačinu dětem do školy? 
Opak je pravdou. Věrka Kunhartová se o změnu těchto tradičních věcí, v rámci klauzurní práce a semestrální práce, pokusila. Její práce byla školou vyhodnocena jako zdařilá, a proto byla přihlášena do soutěže o Národní cenu za studentský design 2009. Pokud budete chtít si prohlédnout její práce naleznete je v odkazech kliknutím na příslušný název: váha číslo 130 nebo svačinová sada číslo 131. Pokud se Vám některá z věcí bude líbit, můžete poslat svůj hlas. Z Vašeho počítače můžete hlasovat pouze jednou (kliknutím v označeném místě). Práce s nejvyšším počtem voleb budou slavnostně vyhodnocena 11.11. 2009. 3.10. Liga Morašice
V tento den se konala poslední ligová soutěž v Morašicích. Jako tradičně ráno se pohybovala rtuť teploměru docela nízko, ale dopoledne se oteplilo, což zpříjemnilo čekání na provedení našich útoků. Jako první nastupovali mužské týmy - náš tým až skoro v samotném závěru s číslem 27. Bohužel se klukům nezadařilo a s problémem na rozdělovači a nedotáhnutým proudem zakončovali svůj útok v čase 36,31, což bohužel znamenalo pouze 4body do ligy. Klluci si tak v tomto ročníku
vybojovali pěknou pátou příčku s celkovými 115 body. Tento ročník byl nadupaný mnohými výkony na hranici 24s a tedy velmi velkou konkurencí.  Vítězem jsou kluci z Lukavice, následováni Sečí a Perálcem.
V ženské kategorii jsme mohly bojovat ještě o umístění na pomyslné "bedně" bohužel ani ženám se nedařilo podle jejich představ. Přes zaváhání na koši a proudu byl útok dokončen v čase 30,36s za což získaly holky třetí místo v této soutěži, ale bohužel ani 7 bodů nestačilo a tak ženy v celkovém hodnocení obsadily pěkné 4místo se shodným součtem bodů 6,  jako Zbožnov na třetí příčce. Druhé místo patří ženám z Chrudimi a vítězství z loňska potvrdily ženy z Lukavice.

Foto z tréninku mladých hasičů - zde

Štěpánovské posvícení 2009

Drakiáda, zábava na parketě, rybářské závody, fotbal, harmonika v hospodě... (pár fotek)

Oslavy štěpánovského posvícení začaly jako tradičně v neděli odpoledne dětskou drakiádou. Na hřišti se tak po celé odpoledne prohánělo asi 40 dětí, které se pokoušely dostat svého draka vzhůru. K vidění bylo mnoho draků s netradičními motivy od těch nejmenších až po největší. Bohužel vítr nebyl nikterak silný a tak mnohé draky se i přes veškerou snahu nejen dětí, ale mnohdy i rodičů  nepodařilo naučit lítat. Nad hřištěm se tak vznášelo asi 10 kousků, ale i tak si všichni snad odpoledne užili a po vzoru není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, byly všichni odměněni za své snažení nějakou cenou. Na závěr se všem předvedli letečtí modeláři ze Skutče a Chrasti se svými pěknými modely letadel.

Pro dospělé byla od 16.hodin připravena posvícenská zábava na místním parketě. Pro děti byl připraven skákací hrad a k tanci a poslechu hrála skupina "Na šlupky". O jejich úspěšnosti svědčil zaplněný parket.

Ligový závod ve Slatiňanech

V sobotu 19.9. se na předposlední závod ligy vydalo bojovat o body do ligy pouze družstvo mužů. Jelikož část materiálu se přemístila již v pátek do Ústí tak si muži museli vypůjčit od SDH Skutče celé přívodní vedení i s košem, za což děkujeme. Bohužel právě košaři tento nový materiál nesedl a bohužel jejich pokus byl hodnocen jako NP, ale i tak si vybojovali alespoň 2 ligové bodíky. Snad se příště už klukům bude dařit.

MČR Ústí nad Labem - 18. - 20. září 2009

Již v pátek 18. září se vydaly naše holky společně s kluky ze Zbožnova na severezápad republiky do Ústí nad Labem. Bohužel se před tímto závodem zranily dvě naše závodnice - Monča s Mirčou a tak nám ochotně vypomohly holky z Kamence a Vendy Rybenská ze Zbožnova. V pátek byl na programu pouze trénink útoků a slavnostní zahájení. Vše proběhlo bez problémů a tak se v pátek všichni vydaly spát velmi brzo, aby se připravily na první závodní den. Nejprve k plnění disciplíny 100m s př. nastoupila mužská kategorie, okolo 11 hodin začala ženská kategorie, na kterou již byla tribuna zaplněna i našimi fanoušky, kteří přijeli holky podpořit. První pokusy byly ve znamení nervozity a zajištovacích pokusů, ve druhých se už většina zlepšila, ale bohužel jsme si zaznamenaly i tři neplatné pokusy. Nejlépe si v druhém pokusu vedla Andrea H., která s časem 17,30 i zvítězila, druhou nejlepší naší závodnicí byla Terka Švandová, která zaběhla stovku za 20,33. Třetí nejlepší stovku zaběhla Petra H. Po sečtení šesti nejlepších časů se holky s cekovým součtem 122,93 umístily na 13.místě. O silné konkurenci svědčil i fakt, že pod 18sekundovou hranici se dostalo hned 11 závodnic.
Po stovkách se v podvečer rozjely naplno štafety žen. Naše první štafeta ve složení Terka F., Alča N., Iveta V. a Míša K. zajistily platným časem náš první pokus a tak druhá štafeta, ve které musely být dva úseky úplně pozměněny kvuli zmiňovanému zranění, se mohla pokusit o vylepšení času. Po dokončení se ženy mohly radovat za čas 68,66 což znamenalo 12.místo. Večer se fanoušci a závodnice přemístili do kempu, kde se při zvuku kytar všichni dobře bavili. Ráno ženy čekala poslední disciplína - požární útok. Bohužel v této disciplíně se nepodařilo vylepšit naše dosavadní umístění a tak jsme celkově obsadily 12. místo
Rádi bychom poděkovali Terce Švandové, Zuzce Wernerové a Vendy Rybenské za výpomoc a také všem, kteří nám drželi pěsti, nebo přímo fandili na stadionu.
celkové výsledky naleznete zde
  a výsledky štafet a jednotlivců zde

Obrázky z aparátu p. uč. Buráka jsou zde.Tréninky mladých hasičů
Již od konce prázdnin se schází mladí hasiči, aby se připravily na svoje závody ve Slatiňanech a také na branný závod, který proběhne v Hlinsku 10.října. S tímto je spojená nutná znalost značek, uzlů, běžeckého umu a mnoho dalšího. Oproti minulému roku si většina už i mnohé věci pamatuje, ale i tak je potřeba vše neustále opakovat. Taktéž do skupinky předškoláků se zařadili další členové a tak se základna rozlostla o další dva malé členy  - Matouše a Sáru, doufáme, že se jim bude u nás líbit a budou se na tréninky těšit. Fotky z tréninků naleznete v nejbližší době.

12.9. - závody Rosice
Po dopoledním tréninku a zátahu na Předhradí se v podvečer ženy rozjely do Rosic, aby vyzkoušely útok na republiku i na soutěži. Bohužel při této soutěži není povoleno žádné osvětlení a tak proudaři měli zhoršené podmínky, což se nám stalo osudným. Na pravém proudu se při útoku rozpojila proudnice, ale podařilo se ji zapojit a celý útok dokončit asi v 52 vteřinách. Proudařka si ještě smotala hadici, ale pak už jsme musely vyrazit směr chrudimská nemocnice. Z Rosic jsme si tedy neodvezli nic, ale v Chrudimi vyfasovala proudařka sádru. Tímto přeji Monče brzké uzdravení!

Liga 5. - 6. 9.  - Chrudim a Hlinsko
Víkendové závody byly z řady spíše nepodařených závodů, v sobotu celé závody foukal velmi silný vítr a to se hlavně podepsalo na výkonech obou týmů. Ženy rozběhli svůj útok velmi pěkně, ale nástřik okolo 20vteřin znamenal až čas 41,91s a tedy čtvrté místo v lize. Muži si vybrali taktéž svoji kapku smůli a za čas 37,04s si odvezli z Chrudimi pouze 4ligové body. V neděli jsme se všichni sešli v Hlinsku, kde se jelo nastřídačku dva týmy mužů a jeden tým žen. Naše ženy nastoupily jako páté. Při útoku vypadlo béčko z rozdělovače, ale i tak byl útok dokončen a nakonec z toho bylo alespoň třetí místo s časem 30,03.  Tímto bychom chtěly poděkovat Vendy Rybenské za výpomoc při útoku. Po svém útoku se ženy odebraly na hlinecké hřiště k tréninku stovek. V mužích již od začátku byli ve vedení kluci ze Zbožnova s časem 24,90s, jejich výkon překonali pouze kluci z Lukavice a naši pánové si alespoň trochu vylepšili bodový zisk, kdy i přes zaváhání na pravém proudu, dokončili v čase 27,07 a skončili na 6. místě.
 
Český pohár - 5.9. Borovany
Jelikož se ve stejný den konala ligová soutěž vydala se Andrea Hrouzková směr jižní čechy reperzentovat Štěpánov pouze sama, ale byla podpořena fandění samotného starosty p. Vtípila. První pokus byl zajištěný a časem 18,71 si držela Andrea čtvrtou příčku, bohužel v druhé pokuse vypadla proudnice a tak nedošlo ke zlepšení a nakonec z toho bylo 6.místo. V celkovém hodnocení celého poháru taktéž 6. místo.

29.8 večerní disco - v sobotu pořádalo SDH Štěpánov poslední discotéku v tomto roce. S prázdninami se přišlo rozloučit velké množství mladých lidí, které po celý večer bavil svým pestrým hudebním programem DJ Fikejz. Poděkování patří všem pořadatelům za odvedenou práci, ale taktéž všem zúčastněným za poklidné chování se kterým se rozešla většina domů a především všem okolním obyvatelům Štěpánova za trpělivost. Snad v příští roce naviděnou.

29.8. Český pohár VK - Písková Lhota - předposlední závod poháru se uskutečnil v Pískové Lhotě (okres Nymburk) oproti minule vyrazily reprezentovat sbor pouze Monika Zámečníková a Andrea Hrouzková - v prvním kole se oběma moc nedařilo, poté z finále jsme si odvezly jedno druhé místo. Nějaké fotky naleznete zde a výsledky zde.

Fotky z akcí v srpnu  - Kamenec, Lukavice, noční Seč a krajské Otradov

22.8. kraj Otradov a postup na MČR - na krajském kole se představilo celkem 7 týmů ze 4 okresů v ženské i mužské kategorii , kteří v Otradově bojovali o postup na MČR. Okres Chrudim reprezentovali ženy ze Štěpánova a Skutče a v mužích Seč a Zbožnov. Náš tým vybojoval ve štafetě druhé místo za SDH Desná. Velmi pěkně rozběhlou štafetu měly i ženy z Kamence, ale chyba na třetím úseku znamenala až 5. místo. Do stovek nastoupilo celkem 8 z deseti startujících, přičemž do výsledku se započítávalo 6 nejlepších. Stovky zaběhly holky velmi zdařile a oproti minulému roku celkový součet stovek vylepšily o necelých 5s, takže si za čas 123,84 započetly 1. Za nimi si své působení v soutěži vylepšily holky z Kamence, které ukázaly také své kvality a skončily v této disciplíně hned na druhém místě, následovány byly Desnou a Čeperkou. O cekovém umístění rozhodly útoky. Náš tým nastupoval až skoro v samém závěru. Před námi nastoupila druhá Skuteč, které se časomíra zastavila v čase 33,16s, tento útok byl na dlouhou dobu vedoucí čas, jelikož Kamenci se odpojila hadice na rozdělovači a tedy čas okolo 55s a Desná měla pro nesešroubované středy na savicích svůj pokus hodnocen jako NP. Náš tým mohl jít tedy  v klidu a hlídat si pouze platný pokus. Asi aby to bylo více dramatické nešla nastartovat chvilku mašina, ale pak se přeci jen chytla a mohli jsme zakončit útok s platným časem 32,4?. Což znamenalo i celkové vedení se součtem bodů 4 a postup na MČR, které se bude konat v Ústí nad Labem ve dnech 18. - 20.9.  V mužské kategorii se boj o postup přeléval mezi Hartmanicemi, Zbožnovem a Čeperkou. Po štafetách vedly Harmtanice, ve stovkách zvítězili kluci ze Zbožnova a taktéž se rozhodovalo až v závěru. Hartmanice měly útok neplatný, kluci ze Zbožnova zaběhli 28,?? a čekali jak odpoví Čeperka. Kluci z Čeperky bohužel nenabrali a tak i když dokončili svůj pokus, tak o postupujícím bylo rozhodnuto ->SDH Zbožnov. Ještě doplním, že kluci ze Seče zvítězili ve své parádní disciplíně v požárním útoku a tak si odvezli celkové třetí místo stejně jako ženy ze Skutče.

21.8. liga noční Seč - Sedmý závod ligy se konal na Seči. Tentokráte se bojovalo o ligové body za umělého osvětlení. Náš tým holek se představil až v samotném závěru soutěže žen. Velmi pěkně rozběhnutý útok byl zakončen bohužel dlouhým nástřikem na pravém proudu (31,76), ale i tak z toho bylo zase až páté místo. Kluci ve své kategorii opět nezklamali a již za deštivého počasí, zaběhli útok s časem 27,3s, který stačil na pěkné třetí místo a tímto si kluci upevnili svoji pozici na druhé místě v celkovém hodnocení ligy. 15.8. liga  Lukavice
-  sobotní odpoledne opět patřilo ligové soutěži. Jako první šli na plato muži a náš tým s šestkou předvedl velmi pěkný útok, kdy od samého začátku to vypadalo nadějně. Tento stav setrval i při naplnění obou terčů a tak když se časomíra zastavila na čase 25,08 mohli se kluci radovat. Tento výkon byl překonán pouze domácími, kteří předvedli velmi pěkný výkon a s časem 23,40s zvítězili. Tyto dva časy nebyly do konce soutěže nikým překonány a tak si kluci odvezli z Lukavice pohár se stříbrným leskem. V kategorii žen se představilo nebývale velké množství týmů, avšak výkony nebyly nikterak oslnivé. Jediný tým žen ze Zbožnova překonal 30s hranici (27,01). Ani našim ženám se nadařilo - i přes problémy na proudu jsme dokončily s platným pokusem (32,30), který nakonec ještě stačil na páté místo. V celkovém hodnocení ligy by tak před dalším závodem na Seči měli být kluci  na 3 místě a ženy by se shodným součtem bodů měly dělit o druhé a třetí místo se Zbožnovem.
Fotky budou zítra ... ZDE


" O Štěpánovský pohár - memoriál Františka Kroulíka" - V. ročník turnaje v malé kopané
článek bude v nejbližší době - prozatím foto ZDE

Závody Kamenec  8.8. - 9.8. 09
V sobotní odpoledne se vydala výprava ze Štěpánova na Večerní stovky do Kamence. Tentokráte si jely některé ženy vyzkoušet před nadcházejícím krajským kolem jak si stojí na hasičské stovce. Závody se uskutečnily ve dvou kolech, přičemž do druhého kola postupovalo 60 nejlepších žen. Do tohoto kola se bohužel nedostala Monika Zámečníková, která s časem 22,86 skončila na 71 místě při svém prvním statru v ČP a bohužel se nevedlo Petře Henychové, která skončila s neplatným pokusem. Po druhém kole se na celkovém 29 místě umístila Mirka Valentová
s časem 19,65, čímž si vybojovala své první 2 ligové body. Na 10. místě (18,17) a možnosti startovat ve večerním play - off  vybojovala Andrea Hrouzková. Pro vyřazovací boje připravili naši fanoušci velmi příjemné prostředí pro závody, takto povzbuzována se Andrea probojovala až do bojů o finále, kde však podlehla Kláře Šenkeříkové a bojovala  o třetí příčku, kterou už si nenechala vzít a s časem 17,89s završila soutěžní večer.
V neděli dopoledne se k této výpravě přidal trenér s dalšími ženami s cílem zůčastnit se útokových závodů. Po napomínání pana startujícího za pohyb na startovní čáře, jsme v druhém pokuse již zdárně odstartovaly a předvedly útok, ve kterém zase byly nějaké ty chyby, ale i tak jsme vybojovaly alespoň 10.místo z celkových 18ti týmů s časem 22,46. Soutěž probíhala na úzké hadice a na sklopné terče.
Výsledky možno dohledat ZDE

V sobotu 1.8. noční Dědová - útoky - zdárně jsme se vrátili z této soutěže v cca 2:00, tentokráte nás zlobilo některé nářadí, které nechtělo poslouchat. U mužů konkrétně koš, který ač byl našroubován tak nevydržel na savici až do konce útoku a tak čas 36, kterého by muži dosáhli po prostřiku na levém terči, musel být prohlášen za neplatný. V ženách zazlobila hadice pod rozdělovačem a opustila svoji pozici těsně v době výstřelu a tak jsme řešily již na platě drobné zaváhání. Před našim pokusem předvedly nejlepší útok ženy ze Skutče s časem něco okolo 31s. Bohužel v tomto čase jsme začínaly nástřik, takže se nám časomíra zastavila až na čase 36,??s celkově to však stačilo na překvapivé druhé místo. 


Nově přidány fotky z ligy na Štěpánově a pár snímků z ČP
:
ZDE
Pokud se Vám fotky nezobrazují, nebo jenom některé stiskněte prosím va Vaší klávesnici klávesu "F5", za tuto závadu se omlouvám, snad bude co nejdříve odstraněna.

Český pohár  - Bludov
"Po nevydařeném závodě v Moravském Berouně, kde jsem získala 9. místo jsem si zajela vylepšit bodový zisk do Bludova u Šumperka. Byla zde připravena velmi kvalitní dráha i  překážky,jako obvykle povolené tretry,  takže vše nahrávalo kvalitním výkonům. Po prvních pokusech jsem se s časem 17,65 držela na třetím místě, v druhých pokusech však mnoho závodnic zlepšovalo. I mě se povedlo stáhnout čas o nějaké ty desetinky, takže s výsledným časem 17,40s jsem si udržela třetí místo. V celkovém hodnocení českého poháru jsem na čtvrtém místě: "Andrea H.
výsledky: ZDE , záznam tv: ZDE


Liga Štěpánov = > muži - 5. místo, ženy - 5. místo   

Již tradičně na začátku prázdnin se na našem hřišti uskutečnila ligová soutěž  - Memoriál Miloslava Kunharta. Již od pátečního odpoledne, začaly přípravy na tuto ryze hasičskou akci, kterou se rok od roku snažíme vylepšovat, jako například tento rok, kdy se sice pánové museli uskromnit v počtu týmů do rozstřelu, ale zato snad jako poprvé v celé historii ligy se uskutečnily i rozstřely v kategorii žen. Hřiště, plata, káďě, stany, tradiční výborná polévka, která po ránu nastartovává nejen pořadatelé, ale i mnohé závodníky, to vše bylo připravené a tak něco okolo půl desáté mohla začít samotná soutěž, na jejímž startu se představilo 27 týmů mužů a 13 týmů žen. Jako tradičně ji zahajoval náš tým kluků, který sice nevyšel nástřik, ale i tak s časem 28,24 se probojovali do celkových rozstřelů, kam po velmi dobrém výkonu putoval ze sedmého místa i náš druhý tým za výkon 28,62. Bohužel oba naše týmy zaváhaly hned v prvním vyřazovacím souboji, takže ani tentokrát nezůstala putovní přilba doma, ale nad hlavu ji vyzvedli muži z Lukavice za jejich bezchybný výkon od začátku soutěže až do konce. O přestávce se představili také naši mladí hasiči, kteří  ukázali jak se provádí hašení domu, evaukace osob z hořící budovy a následný transport. Za tuto scénku děkujeme a přejeme všem mladým hasičům hezké prázdniny. Po tomto vystoupení se na první plato postavily naše ženy, které  opět zradil nástřik a i tentokrát potvrdily nepsané pravidlo, že se doma nevyhrává a útokem s časem 34,55  se zařadily na páté místo a o pouho setinku nepostoupily do vyřazovacích bojů. Alespoň v závěrečném souboji mezi muži si vylepšily náladu kdy pánové gentlemansky prostříkli a tak se radovaly z vítězství ženy. Oba týmy si i tak vyměnily svá díla. 
odpoledních hodinách se všechny týmy rozjely ke svým domovům. Asi po hodině uklízení bylo hřiště uvedeno do původního stavu a další ročník ligy byl zdárně za námi!
Pro ty, kteří nemohli vidět na vlastní oči toto klání, přinášíme videosestřih z výkonu našich týmů:

http://www.youtube.com/watch?v=mDoYQZuwcfA


Liga Brčekoly 
= > muži - 3. místo, ženy - 4. místo
Na další ligové závody jsme se vydali do Brčekol, kde se konal první ročník soutěže v požárním útoku, která byla zařazena do ligy okresu  Chrudim. Nejprve nastoupili muži, kteří i přes drobný prostřik na pravém proudu zajistili čas 27,89 a tím i třetí příčku za Sečí a Perálcem. Ženy konečně předvedly, že dokáží předvést pěkný útok 26,55 i s drobným prostřikem na levém proudu. Navíc nástřik Moniky Zámečníková z našeho týmu byl na ligových stránkách vyhlášen jako nejrychlejší z kategorie žen. Celkově se tak muži vyhoupli na třetí příčku a ženy na druhé místo v celkovém hodnocení ligy.


Okresní kolo  Otradov = > ženy - 1. místo -  FOTO ZDE
    V sobotu 20.6. jsme se vydaly hájit naše barvy do Otradova na okresní kolo. Cíl byl jasný, pokus o postup na krajské kolo, které taktéž proběhne v Otradově předposlední víkend v srpnu. První disciplínou byla štafeta, která se běhá na dva pokusy. Naše první čtyřka zaběhla štafetu na jistotu, takže druhá štafeta nemusela nic jistit a běžet jen pro čas. Va štafetě jsme zvítězily a soustředily se na stovky. V těch závodily pouze čtyři z nás a do celkového umístění se počítaly tři nejlepší časy. Ve stovkách jsme taktéž zvítězily. Přičemž naše závodnice se umístily na 1., 2, 6. a 10. místě v hodnocení jednotlivců. Na poslední a královskou disciplínu požární útok jsme nastupovaly skoro jako poslední tým, takže jsme věděly kolik stačí na vítězství v této disciplíně. Útok byl rozběhnutý velmi pěkně, výstřik byl okolo 19s, ale bohužel jeden z proudů nebyl na  čáře stříkání, což znamenalo hodně dlouhý nástřik a tak jsme s časem 38,8 skončily v této disciplíně až na 5. místě. I tak po součtu všech bodů jsme vybojovaly celkové první místo a  postup na kraj společně s ženami ze Skutče, kluky ze Zbožnova a muži ze Seče.


Liga Seč = > muži - 8. místo. místo, ženy - 4. místo
    Po okrsku jsme ihned vyrazili na Seč, kde probíhal třetí závod ligy. První závodili kluci a nastoupili jako 11 tým soutěže, zadek klapl, Vojta zase předvedl, že se s novou pozicí košaře popral bravurně, jenže Roman si přišlápl některou z hadic mizících z plata a bohužel okusil tvrdost sečského betonu. I přesto dokázali útok dokončit s časem 30,34 ještě získat 8 ligových bodů. Ani ženám se nedařilo, i když tentokráte už byla voda o něco rychleji ve předu, zaváhaly obě proudařky  a tak se nám časomíra zastavila až na čase 36,76 ke vší té smůle, jsme ještě měly štěstí neboť kazilo více týmů a tak my skončili na 5 místě a v lize dokonce na 4 místě. Celkově tak muži po  třech závodech jsou na  5. místě. Ženy jsou se shodným počtem bodů na třetí místě s Výsonínem

Okreskové kolo  - Radčice = > muži - 2. místo, ženy - 1. místo   -  FOTKY ZDE
    Okolo 7:00 se vyrazilo směr Radčice - Doupnice na okrskové kolo. Nasadili jsme jeden mužský a jeden ženský tým. Na první disciplíně se představil Michal, Jirka a Vítek  u mužů a u žen Andrea, Ivet a Monča. Konkurence na stovkách chlapů byla v podobě SDH Zbožnov, který měl v obou týmech solidní stovkaře a tak i když se kluci snažili, tak v této disciplíně skončili třetí. U žen jsme si stovky pohlídaly platnými časy, které po sečtení dvou nejlepších přineslo první místo.
    Kluci nastoupili k plnění útoku s vědomím, že i když budou první nemusí to na postup stačit, ale do poslední chvíle chtěli bojovat, převedli velmi pěkný útok na jistotu 21,06 i s jinou pozicí startování od zadní strany mašiny. Ženy nastoupily k plnění disciplíny pož.útok jako poslední tým a tedy věděly jaký čas stačí k absolutnímu vítězství. Taktéž naše zadní část útoku se s novou pozicí náběhu poprala velmi dobře a tak jsme měly brzy vodu a tedy za čas 23,1 obdržely 1. Kluci tedy i přes snahu na okresní kolo nepostoupili, ale získali druhé místo. Ženy měly postup na okres automaticky jistý, ale i tak se snažily, aby zvítězily, což se jim povedlo


Mladí hasiči - okresní kolo hry Plamen = > 13. místo - FOTKY ZDE
 

Ve dnech 30.-31.5.2009 se Jenišovicích uskutečnilo okresní kolo mladých hasičů. Náš sbor zde byl zastoupen pouze v kategorii mladších žáků. První závodní den byly na programu obě štafety: s číslem 13 jsme se poprvé postavili na disciplínu - štafeta CTIF, kde jsme v prvním pokuse zaběhli náš nejlepší čas i v porovnání s tréninkem, ale bohužel za vyšlápnutí z dráhy jsme obdrželi penalizaci 10vteřin a tedy museli běžet druhý pokus takříkajíc na jistotu, což se povedlo a bez trestních vteřin jsme obsadily 8. místo. Na druhou disciplínu jsme se stihli posilnit řízkem a ještě kvůli vydatnému dešti nechat odpočinout svaly při tří hodinovém čekání pod stanem na provedení pokusu. Naštěstí jsme se dočkali  a  naše první čtyřka ve složení Miky, Nelča, Domča a Jirka se pustila do boje o příčky nejvyšší. Povedeným pokusem zajistila pro tým 6. příčku. Druhá štafeta běžela ve složení  Peťa, Jarča, Barča a Míla. První závodní den tak skončil
    Na druhý den jsme se sešli opět u hasičárny a s klapnutím zámku u avie jsme se rozjeli opět do Jenišovic. Ani na nedělní klání se sluníčko nepřišlo podívat a tak jsme už i u první disciplíny, kterou byla štafeta požárních dvojic pěkně promokli. Zahřát jsme se mohli při plnění této diciplíny. Tu zahájil jako velitel – Miky.  Proběhnutím cíle  dal pokyn první dvojici ke startu. U první čtyřky se hadice zhostila Barča a proudnice Peťa, u druhé dvojice Jarča s Peťou. Druhá dvojice byla o něco rychlejší, takže Lucka s Barčou využily náskoku a vyrazily k plnění svého úkolu dříve než Jirka s Nelou. Jirka však zaváhání ve svém týmu napravil alespoň rychlým smotáním hadice, však ani to nestačilo a bylo z toho až 12.místo. V této disciplíně jsme za vítězem z Lukavice zaostali skoro o minutu, což  nám snad bude do příště dost velkou motivací ještě k většímu tréninku této disciplíny.
O tom, že se nám neděle nepřinese asi nic dobrého jsme se přesvědčili hned u našeho prvního pokusu útoku, který byl sice z řady velmi podařených, ale bohužel za přešlápnutí čáry nástřiku byl tento pokus hodnocen jako neplatný. Na druhý pokus jsme neponechali nic náhodě a zanechaly stejnou sestavu. Rozběhnuté proudaře a Jirku s rozdělovačem zastavil potopený košík a tak i podruhé jsme měli pokus neplatný.
V celkovém hodnocení i po sečtení výsledků z podzimu, jsme skončili na stejném místě, na kterém jsme po celou dobu závodů startovali a tedy na 13. místě. 
VÝSLEDKY TÝMU:

umístění

braňák

Požární útok

Štafeta 4x60m

Štafeta pož.dvojic

Štafeta CTIF

13.místo

19. místo

2x NP = 15.místo

I – 65,48 = 6.místo

II – 76,89

I – NP  = 12.místo

II – 150,8 

I – 120,30  = 8.místo

II – 118,82

 

Liga Blatno = > muži - 1. místo, ženy - 3. místo - FOTO Z LIGY ZDE 

Druhý závod hostil tým z SDH Blatna. V areálu pivovaru se tradičně mužskému týmu daří. Ani letos kluci nezklamali a v konkurenci stále se lepšících týmů zvítězili s časem  25,87 a  získali tak 20 bodů do hodnocení ligy.  Oproti minulé sezoně se nekonaly tradiční vyřazovací souboje. Nic tedy neprodlužovalo soutěž a mohly na řadu přijít ženy. Náš tým  nastoupil až jako pátý a  útokem těsně pod hranicí 30s (29,45)  jsme obsadily 3. místo a tedy  naše výprava odjížděla z  Hlinska nadmíru spokojená.  

info o soutěži: areál pivovaru, jedno plato, okolí základny zámková dlažba jinak povrch travnatý

Liga Třemošnice => muži - 7. místo, ženy - 4. místo

Nový ročník ligy jsme zahájily jako taradičně v Třemošnicích a jelikož ve stejný den hráli naši reprezentanti hokej měla soutěž nevídaný spád. Jako první  odstartovali kluci. Naši muži  rozběhli útok pěkně, ale zaváhání při zapojování B do stroje znamenalo pomalejší vodu a tak výsledný čas 27,44. Ani ženám se nedařilo a po dlouhé době čekání na opravení přetlakového ventilu mohly odstartovat. Bohužel zazlobilo béčko na rozdělovači a ani nástřik nebyl z řady povedených a tak jsme za první soutěž odvezli jen 5 bodů do celkového hodnocení ligy. Muži získali 9 ligových bodů.
info o soutěži:  sportovní areál Třemošnice, dvě plata, celý povrch travnatýVýroční schůze za rok 2008 
= > FOTO Z AKCE  ZDE

    V polovině ledna se uskutečnila výroční valná hromada. Program byl pestrý. Jako první byla přednesena výroční zpráva o činnosti sboru. Sbor se podílel během roku na několika akcích jako například: výpomoc při pořádání dětské okresní soutěže, s čímž bylo spojeno i oplocení hřiště, přípravy místa a následného umístění kontejneru, tradiční údržba parketu, ale také stříhání stromků a výstavba chodníčku na návsi. Byl uspořádán zájezd do Štěpánova, kde se členové sboru zúčastnili hasičských oslav.
    Další zprávy patřili soutěžním družstvům od nejmenších počínaje, přes ženy až k mužskému týmu. Družstvo mladších žáků letos začínalo poprvé v novém složení a s věkovým průměrem 7let. Během roku se mladí hasiči připravovali na hru Plamen, dále nacvičovali ukázku na ligovou soutěž, většina se zúčastnila víkendového pobytu pod Zbožnovem, nebo se vyřádili na dalších akcích, jako např. rozloučení s prázdninami, na rybářských závodech, drakiádě atd. Ženské a mužské družstvo se celý rok zúčastňovalo ligových soutěžích v okresu Chrudim, někdy se dařilo, jindy bohužel ne, ale v součtu celého roku to bylo nakonec 4.místo pro ženy a 5. místo pro mužský tým. Další závody byly postupové soutěže – muži bojovali až do okresu, kde se umístili na pěkném 3. místě, ženy postoupily trochu dále a v kole krajském obsadily celkově druhé místo.
     Poté co bylo zhodnocen rok 2008 byli někteří členové oceněni pamětními medailemi za víceletou činnost u sboru, nebo ženy obdarovány květinami za reprezentaci sboru. Posledním bodem programu členské schůze byla diskuze, na které vystoupili převážně zástupci hasičů ze Zbožnova, Skutče, zástupci rybářského spolku ze Skutče, mysliveckého spolku z Luže a v neposlední řadě zástupce za OSH Chrudim a sám pan starosta města Skutče. Něco málo po sedmé hodině se rozehrála tradiční dvojice a zábava se rozjela naplno. Bylo veselo a snad se všichni dobře bavili.

2008


Okresní kolo hry Plamen - Skuteč, Štěpánov
Víkend od 23.- do 25.5. patřil mladým hasičům. Na skutečském a štěpánovském hřišti se uskutečnilo Okresní kolo hry Plamen mladých hasičů. I náš sbor vyslal na toto soutěžní klání družstvo nejmladších hasičů s věkovým průměrem +- 6 let. I když velikostí se náš tým řadil mezi ty nejposlednější, jejich bojovnost předčila očekávání všech.
První disciplínou se kterou se popraly byla štafeta CTIF. V této disciplíně zabojovali všichni z týmu a i když v konkurenci ostatních týmů to znamenalo až poslední místo, musíme ocenit, že oba pokusy byly dokončeny s platným časem bez trestných vteřin. Další disciplína proběhla taktéž bez jakýchkoliv problémů, jen na přeskoku jsme museli zvolit jinou taktiku než ostatní týmy a tedy naučit se ji spíše přelézat, ale Nelča a Míla to zvládli na výbornou. Sobotní závodění jsme završili již v domácím prostředí na štafetě dvojic, zde všechny překvapil svojí rychlostí Miky, který prosvištěl okolo časoměřičů a tím dal povel k plnění disciplíny dvěma dvojicím, dámskou část zastoupila Áňa s Barčou a za pány Marťa s Domčou, zapojení hadice a proudnice se podařilo na obou stranách a tak mohla ke svému výkonu vyrazit další dvojka. Odpojení a přeložení hadice splnila Peťa s Mílou a funkci "motačů" plnili Jirka s Jarčou. Oba pokusy byly splněny a tímto výkonem jsme se rozloučily s prvním závodním dnem.
V neděli ráno najely na hřiště hasičské cisterny, byla připravena plata, kádě, nástřikové terče, což předznamenávalo, jakou disciplínou zakončíme celé závodní klání. Náš tým startoval jako pátý v pořadí. Každý ze závodníků věděl, jakou má funkci a tak se dá říct, že již přípravu zvládli všichni dobře. Pak již povel" všichni na startovní čáru". Jelikož se nerozběhla časomíra, musel být start opakován. Na podruhé se zadařilo. Přívodní vedení, tzn. našroubování koše předvedla Jarča s Domčou, rozdělovač si zmáknul Jirka, proudaři v podání Nelinky a Mikuláše hlídali Marťa a Míla. Až na zaváhání na nástřiku, byl první pokus velmi vydařený. Druhý pokus se výrazně zlepšil i časově, ale bohužel pro dotknutí se čáry stříkání byl hodnocen jako neplatný. Po sečtení všech výsledků disciplín to bylo sice poslední místo v kategorii mladších žáků, ale i tak naši mladí předvedli, že jsou opravdu bojovníci a všichni si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci sboru.

I. ligový závod - Třemošnice 3.5.
První ligová soutěž se uskutečnila v Třemošnici. Závodit o první ligové body se začalo až odpoledne. Nástup všech družstev proběhl ještě za slunečného počasí, ale jen jak se ozvalo pár prvních startovních výstřelů, přišel déšť. Naši mužskou část výpravy toto počasí mnoho nerozhodilo, ale i když byla v útoku znát na poprvé řada drobných chybiček, časomíra se zastavila na příznivém čase …… . I tak to pro družstvo nebyl zas tak špatný výkon a s … body se kluci zařadily na pěkné 4. místo v hodnocení ligy. Po předvedení se všech mužských týmů, následovala pauza ve které se nám zase ukázalo sluníčko, což mělo být příslibem, pro náš výkon. Nestalo se tak, neboť naše proudařky mnoho neviděly a tak dlouhé stříkání znamenal čas…. . Nevím, zda -li je vhodné říkat naštěstí, ale naštěstí prostříkalo více týmů a tak jsem v celkovém hodnocení ligy ještě uhájily bronzovou příčku. Celkově závody měly spád a na začátek sezony, snad příslibem, že takto budou vypadat všechny ligové závody.

Okrskové kolo Zbožnov 17.5.
Zbožnovské hasičské hřiště již podruhé v řadě hostilo okrskové kolo postupové soutěže. Na tuto důležitou část závodní sezony, byly sestaveny dva týmy, jedno mužské, druhé ženské. První disciplínu 100m př. za tým zaběhly: Jirka T., Michal R., Vítek F., Terka F., Klára V. a Alča N., někteří předvedli, že i bez tréninku se dají běhat pěkné časy a někdo naopak, že je potřeba do dalších závodů ještě přitlačit. I tak po součtu ze stovek byly týmy na druhém a třetím místě. Jelikož se pro letošek jelo poprvé podle nových pravidel, tedy sčítání umístění, věděli jsme že pokud jako ženy zaběhneme vítězný útok máme vyhráno, ale muži museli taktizovat s tím jak zaběhnou týmy ze Zbožnova. Nakonec muži skončili jen těsně druzí a ženy zvítězily. Obě tyto umístění znamenala postup do kola okresního, které se jako tradičně uskuteční v Otradově.

II. lig.závod - Blatno
Po okrskovém kole se přesouváme směr Hlinsko, kde nás vítá areál pivovaru připravený k plnění disciplíny, požárního útoku. Nejprve jdou na start muži. Kluci jsou asi rozběhaní z okrsku a tak již v samotném závodě o ligové body dávají velmi pěkný čas 25,63, což znamená zisk 15 ligových bodů a postup do rozstřelového finále. Ve finále předvádí mnoho týmů opravdu pěkné časy např. Seč, Lukavice a Blatno dokazují, že úroveň letošních výkonů jde velmi nahoru. V tom přichází na start naši muži, panují příznivé povětrnostní podmínky a tak se dá očekávat pokus o atakování předních příček, pokud se nestane něco neočekávaného. A nestalo se, kluci za 23,8s mají splněno a s tímto fantastickým časem vítězí ve finálových bězích, před Sečí a Lukavicemi. Po chlapech nastupují ženy. Jdou mezi prvními, takže žádná taktika kolik zaběhnout není. Útok z jedněch povedených s časem 28,98 ještě s drobným prostřikem stačí na celkovou stříbrnou příčku. Třetí květnovou sobotu lze považovat tedy za jednu z vydařených.

Okresní kolo Otradov 24.5.
Dva týdny uplynuly jako voda a již míří Avie směrem na Otradov, není zcela zaplněna, ale doufáme, že všichni účastníci a hlavně aktéři se dostaví v čas. Je tomu tak, oba naše týmy stojí vedle sebe na úvodním nástupu, muži tradičně ve fialových a ženy v červených dresech. První disciplínou je štafeta 4x100m, jako první nastupují muži, první čtyřka ve složení: Vítek, Bář, Pavel a Roman, předvádějí velmi povedenou štafetu a s platným časem dávají možnost druhé štafetě předvést ničím nerušený výkon. Snaha o co nejlepší čas se projevu již na první předávce, kdy Méňa šetří vteřinky a ukazuje doslova letmou předávku. Je předáno a Jirka překonává bariéru, vše vypadá nadějně, až do chvíle kdy Michal popadá hadice a přitom zůstává na škváře ležet jedna z koncovek, nevzdává to a vše napravuje již pak bezchybným provedením svého úseku. Finišman po odložení hasícího přístroje již neváhá a donáší štafetu až do cíle. Prozatím tento výkon znamená třetí místo v celkovém hodnocení. Vedoucí čas stanovuje družstvo ze Seče a taktéž povedený výkon předvádějí dorostenci ze Zbožnova. Nastupují ženy. Náš tým až s číslem pět. První štafeta zajišťuje čas (ve složení Míša, Věrča, Ivet a Terka) a znamená to pěkné druhé místo, chceme však více, a proto druhá štafeta musí zabrat, vede se, cíl splněn. Za štafetu si odnášíme nejnižší možnou hodnotu tedy číslo 1. Soustředíme se na stovky, za každý tým nastupují čtyři stovkaři a z těchto časů se počítá nejlepší tři. Za muže nastupují jako na poslední postupové soutěži: Vítek, oba Jirkové a Michal, za ženy Terka, Alča, Mirča a Andrea. Muži ve větší konkurenci tlačí své výsledné časy pěkně dolů, stačí to na třetí místo. Ženy mají ulehčenou situaci, konkurence na této disciplíně není tak veliká a proto si hlídají první příčku. Před útoky je jasné, že kluci si musí počkat na výsledné časy ostatních týmů a podle toho se pokusit zabojovat ještě o příčku nejvyšší. Mezi muži plní útok družstvo žen, výkon 27,49 znamená první místo v této disciplíně a tedy i celkové prvenství a postup do kola krajského. Kluci už se pomalu chystají na plato. Za povzbuzování všech štěpánovských účastníků závodů jdou na start. Celkově nevypadá útok špatně, ale časomíra se zastavuje na čase 27,40, což po započítání do celkového hodnocení znamená stříbrnou příčku na družstvem ze Seče.

Krajské kolo Nové Město nad Metují
Je přesně pět hodin, podle plánů všichni vítají první ranní paprsky u hasičské zbrojnice. Obě posádky zaujímají svá místa a jedem. Vzhůru do neprozkoumaných dálek. Míříme směr Borohrádek, Týniště a rovnou za nosem do Nového Města nad Metují. Jen pár dotazů na cestu a jsme tu. Vítá nás stadion, " dneska by to šlo" pronáším. Jako snad jediné družstvo rozkládáme svoji pevnou základnu, která se tyčí snad i dále než samotná hlasatelská budova. Vyrážíme se rozběhat a připravit se na co nejlepší výkon letošní sezony. Podle časového plánu probíhá snad jen ranní nástup, kde jsou všichni ještě plní optimismu a nadšení jak je krásně a jaké pěkně závody to budou. Zní povel "dnešním závodů zdar," to má být další příslib pro řádný průběh soutěže.
Nastává pro nás hodina H a po dalekosáhlých dohadech, kdo nastupuje v jakém pořadí se rozjíždí soutěž. To již stojí na startu naše první naděje. Klárka, po první zdolání bariéry je před naší soupeřkou z Kamence ve vedení, do chvíle rozhozu hadic. V ten moment padá a je s oporou odnášena zdravotníky do jejich střediska, nakonec je v nafukovacím lehátku převezena do nemocnice. S nejistotou očekáváme zprávu o stavu zraněného kolena, ale mezitím nezbývá než pokračovat v soutěži a soustředit se na výkon. Každá za sebe předvádí co umí. První kolo se nedaří až tak podle našich představ, ale již ve druhém kole předvádíme svá dosavadní maxima. O to větší šok zažíváme, když se dovídáme výsledky. Statistika se občas prostě vychýlí z rovnováhy. Je to pro nás nepochopitelné, ale součet 6 našich časů ze stovek je na setiny shodný s časy soupeřek. Oba dva týmy si započítáváme 1 a s tímto ziskem jdeme do štafet, jejíž umístění v případě, že budeme bojovat pouze s holkami z Kamence nic neřeší.
Bohužel Klára nemůže nastoupit a tedy přestavujeme štafety na poslední chvilku. První úsek jde poprvé v životě Terka, bariéru Alča, hadice Ivet a finiš zůstává na Ivet S. Jelikož jdeme s Kamencem v rozběhu je cíl jasný: udržet první místo až do konce. To plní holky na výbornou. V dech beroucím zápolení, probíhá Ivet cílovou branou první. Druhá štafeta nesmí dovolit Kamenci vrátit nám porážku z prvního pokusu. Bohužel od prvního úseku drobně ztrácíme, na druhém doháníme, ale chyba na třetím úseku u rozdělovače bere již všechny naděje na vítězství v tomto pokusu. Kamenec si zapisuje 1 i ze štafety, my 2.
Vše rozhodne útok. Stačí předvést lepší výkon než Kamenec. Nejprve provádějí své pokusy muži. Již od prvních útoků je patrné, že bude spíše rozhodovat paní štěstěna, než samotné výkony. Občas vykopnutý kabel, neměřící časomíra, některé týmy opravují v době přípravy své mašiny atd. s takovým čekáme na provedení našeho útoku, chodí se na střídačku pardubický kraj z jednoho plata, hradecký z druhého. To je pro nás výhodné, máme jít až jako poslední tým našeho kraje. Tudíž můžete spekulovat jaký čas je potřeba zaběhnout na vítězství. Jde Desná, mají nastoupit Pardubice, nefunguje je jim mašina, proto se pořadí posouvá, na plato jde Kamenec. Oficielní čas 27,5. Trochu se mi zatmí před očima, ale "dneska by to přeci šlo" tak co zoufat, dáme lepší čas a je to. Koncentrujeme se na jediný výstřel, pak již není možnost kroku zpět. Běžíme, já sice nemám klubo, ale koncovku a proudnici ano, vedle sebe mám druhou proudařku, konečně slyším mašinu, naráz zaklekáme, je to super, nic se nepokazilo, za námi stojí Ivet s Terkou, vycházející vzduch, pak proud vody a skoro naráz blikající světla, myslím, že to vyšlo. Čekáme, věříme, že to muselo být lepší. Stále nic, až nakonec: "SDH Štěpánov dosáhlo času 28,5. No tak příště. Uteklo nám sice o vteřinu být krajskými přebornicemi, ale snad za rok tomu bude jinak.

Příprava mladých hasičů na domácí ligovou soutěž
Jelikož se blíží závody zde na Štěpánově a mládeži nastaly prázdniny, scházíme se jedno nedělní odpoledne k tréninku. Musíme vymyslet nějakou kulturní vsuvku do ligových závodů. Po vzoru republikového "kýblšpricu" doplněného o různé překážky, sestavujeme z malých hasičů dva týmy. Náves je plná dětí, taktéž nádrž plná vody a sluníčko svítí, tudíž nic nebrání možnosti neustále dokola trénovat a trénovat.. Jirka s Dominikem plní funkci pumpovačů, s povelem "rozumím" vybíhá Marťa s Barunkou, po sestříknutí vybíhají další dvojice: Péťa, Jarča, Míša, Kačka, Matěj, Míla, Aňa s Luckou a další přihlížející dítka. Na posilněnou dostáváme svatební dort od Romana a Zuzky. Rodiče plní funkci dolévačů, uklízečů, panuje pohoda, každý si zkouší pumpovat a stříkat, až do doby než jsou všichni od hlavy k patě mokrý. Okolo páte se rozchází každý ke svým domovům.
Jsou tři dny do dne kdy mají mladí hasiči předvést ukázku na soutěži. Již jsou zapůjčené obě džběrové stříkačky, a proto se opět scházíme na návsi k tréninku. Již všichni vědí, co mají dělat. Obě družstva vyrážejí naráz a tak je vidět i jistá soutěživost mezi dvojicemi. Za povzbuzování přihlížejících si odbíhají asi pátý pokus, který je zhodnocen již jako velmi zdařilý. Když už je opět každý dostatečně mokrý a osvěžený v tomto horkém dnu, je sklizeno náčiní a ubíráme se domů.

IV. lig. závod - Memoriál Miloslava Kunharta 5.7.
Již téměř s týdenním předstihem začali pro některé organizační záležitosti, které byly spojené s pořádáním ligové soutěže. Všechny práce se naplno rozjely až v pátek odpoledne, kdy se hřiště zaplnilo "pracovníky" všech věkových kategorií. Byly postaveny stany, připraveny stánky pro občerstvení, potřetí za tento týden vyjel sekací traktůrek, navíc obsekán dětský koutek, byl vytyčen a rozměřen závodní prostor, taktéž okolí základen vypleto, zameteno a mnoho dalšího uděláno. K večeru najela všechna technika a poslední tečkou za dnešním pracovním podvečerem bylo naplnění kádí vodou.
Sváteční sobotu 5.6.2008 zaplnily ligové závody, které začaly v 9:00. Na programu byla jednak samotná soutěž do ligy a pak také rozstřelové souboje v závodě "Memoriálu Miroslava Kunharta". Závodu se zúčastnilo 25 mužských týmů a 11. ženských týmů z celého pardubického kraje. Již od začátku bylo patrné, že výkony budou rozhodovat nástřiky a taktéž tomu bylo. Naši kluci nastoupili hned v úvodu soutěže a bohužel drobné zaváhání na spoji u mašiny znamenalo čas 31,6s a zisk 8 ligových bodů. Druhý tým tzv. "stará garda" nastupuje v plné síle a předvádí útok za čas 36,31s. Oba týmy si za tyto výkony vysloužily postup do vyřazovacích bojů mezi nejlepších 16 týmů. První družstvo jde se Slatiňany, v tomto pokuse vítězí, ale v dalším boji, již podléhá Lukavici. Druhý tým jde proti Seči, zadek je skoro vyrovnaný, do chvíle než odlétává koncovka od stroje a naši tak vychází z tohoto boje poraženi. Mezi rozstřely probíhá soutěž žen, opět zahajujeme soutěž. Náš tým ustanovuje tedy alespoň na chvíli vedoucí čas 36,1s. Je to jeden z nevydařených útoků a znamená pro nás celkové až 7. místo v soutěži a 6.místo v lize. Mezi mužskou a ženskou kategorií předvádí svůj kulturní program naši mladí. Oproti tréninku doplňují tým ještě Nelinka s Mikulášem. Všichni předvádějí, že trénink byl co platný a nikdo ani na chvilku neváhá, co by měl udělat. Diváci jsou nadšení a za svůj výkon si naši mladí odnáší zasloužený potlesk a při vyhodnocení i krásného králíka.
Ceny jsou rozdány, závody končí okolo druhé hodiny pro všechny závodníky, pro nás však ne. Je potřeba uklidit. Jsou shozeny stany, lavičky mizí v kontejneru, taktéž všechny povalující se odpadky jsou skoro naráz v igelitových pytlích a stánky s občerstvením uklizeny. Zkrátka a dobře, všechny maličkosti jsou doladěny a hřiště po tomto nájezdu pracovních čet zase znovu vypadá k světu. Netrvá to více jak hodinu. Závěrečné občerstvení ukončuje, troufám si říct vydařené závody, jak z hlediska výkonů, počasí, tak hlavně v organizačním směru.

2007

Kromě tradičních akcí (stříhání javorů, kladení věnců k pomníku padlých, úklid hřbitova, údržba parketu, sekání hřiště...) se činnost zaměřila k zvelebení obce a přípravám 125. výročí založení SDH: ustavení sušáku hadic u stodoly, výsadba sedmi kusů javorů, zabudování odvěrtání v hostinci, natření studny, oprava laviček na parketu, zabetonování trubky pro usazení sloupu osvětlení u dětského koutku na hřišti, vyrobení a instalace přenosného oplocení dětského hřiště (při zábavách), úklid prostranství u stodoly, vymalování hostince, zhotovení dalších polic na poháry ze soutěží,...

Zaneprázdněnost...
Udržovat tyto internetové stránky aktuální vyžaduje čas. První dva roky - od prázdnin 2003 do prázdnin 2005 jsou tyto aktuality velmi podrobnou kronikou dění okolo sboru. Jak se zdá, v poslední době vytížení autorů (Pavla Vtípila a Martina Bureše) v jiných oblastech (stavba domu, péče o potomky...) způsobilo, že aktuality zaznamenávány nejsou. Snad by žezlo mohl přebrat někdo z mladších členů sboru...

2006

Období březen - červen 2006

MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁCI
březen
Hlinsko - Piškvorky hasičské
Mladší žáci pravděpodobně pátí (přetahování lanem, luštění křižovky, štafeta, test znalostí)

duben
Dohoda se Zbožnovem: mladší žáci vystupují pod hlavičkou Štěpánova doplněni o borce ze Z. a naopak, někteří starší žáci ze Š. posílili řady Z.
Vedení dětí převzala Iveta Vtípilová

1. května - Skuteč - O pohár starosty
Štafeta + požární útok
Mladší žáci zvítězili a Zbožnov byl druhý ve starších žácích; bylo to první vítězství štěpánovských žáků na soutěži!

20. května
Heřmanův Městec - Liga Při příležitosti ligové soutěže i závody dětí. Mladší žáci zvítězili a Zbožnov (starší ž.) zvítězil také.

27. a 28. kvěna - Okresní kolo žáků v Jenišovicích
Pro všechny kategorie je vrcholem sezony okresní soutěž. Soutěže dětí se skládají z dvou hlavních bloků - Podzimní závod branné všestrannosti, který se konal v říjnu na Štěpánově a z dvoudenních závodů v klasických požárních disciplínách (štafeta 4 x 60m; požární útok CTIF; překážková štafeta na 400m; závod požárních dvojic a klasický útok). Toto druhé kolo se konalo v Jenišovicích 27. a 28. května. MŽ Štěpánova obsadili fantastické druhé místo!, když vyhráli všechny požární disciplíny, bohužel doplatili až na 11. místo z domácího branného závodu a na zrušení požárního útoku - jejich nejsilnější zbrani - kvůli nepřízni počasí. SŽ Zbožnova zvítězili, postoupili na kraj, kde o tři týdny později obsadili druhé místo a těsně jim unikla účas na republikovém mistrovství. V soutěži starších žáků bylo postaveno i samostatné štěpánovské družstvo, které skončilo na výborném 5. místě. V družstvu MŽ soutěžili a o úspěch se zasloužili: Pavel Vodička, Jiří Uličný, Eliška a Hynek Kubaštovi, Nikola Voslařová, Terezka Medunová, Martin Pavlišta, Adam Čáp, Maria Raza Jafri a zbožnovské posily: Žaneta Doležalová, Martin Lidmila, Sabina Lorencová. Trenérská výpomoc: Blanka Korbelová ze Zbožnova. Hlavní dík patří trenérce Ivetě Vtípilové, která převzala žáky.

4. června - Hlinsko - dětské závody
Další závody následovaly hned příští víkend v Hlinsku. Soutěžilo se ve dvou disciplínách: štafeta na 400m a požární útok. MŽ skončili druzí za dětmi z Červených Janovic.

1. července - Krouna
Další velké závody za účasti 20 týmů se konaly v Krouně. MŽ si přivezli vítězství - s nádherným putovním pohárem - a vynikajícím rekordem na požárním útoku: 15,9s. Vítězství bylo o to významnější, že bylo vybojováno na půdě přemožitele z okresního přeboru.

Za odměnu si štěpánovští a zbožnovstí žáci zazávodí při místní ligové soutěži 8. července, aby předvedli své umění i rodičům a přátelům.

DOROSTENKY
Dorostenky letos opouští svou věkovou kategorii a rozloučily se vítězstvím v okresním kole, které se konalo 4. června na Štěpánově. Své možnosti potvrdily vynikajícím 3. místem na krajské soutěži ve Vysokém Mýtě. Zejména jejich vítězství v závěrečném požárním útoku a i vynikající čas těsně nad 30s, byly skvělou tečkou za jejich dorosteneckou kariérou. Reprezentantky: Iveta Sádovská, Tereza Fikejzlová, Věra Kunhartová, Iveta Vtípilová, Lenka Cachová, Klára Vodičková a hostující Petra Kubásková ze Skutče. O tento nesporný úspěch se zasloužila trenérská dvojice Jana a Petr Fikejzlovi. Tento tým, doplněný o sestry Markétu a Lucii Píchovy, reprezentuje úspěšně Štěpánov i v kategorii žen.

KATEGORIE DOSPĚLÝCH
10. června na okrskové soutěži v Lažanech muži Štěpánova po sedmi letech poprvé nezvítězili a o pár setin obsadili druhé místo za konkurenčním Zbožnovem. Vzhledem k síle štěpánovských běžců došlo k nabídce Zbožnova spojit na okresní kolo oba týmy pod zavedenou hlavičkou: "Tři lípy". Ženy Štěpánova obsadily 3. místo.

24. června - Otradov - okresní kolo
Historického úspěchu zde dosáhlo družstvo žen druhým místem po vyrovnaných výkonech ve všech disciplínách a tím i historickým postupem na srpnové krajské kolo, které se bude konat v Jablonném nad Orlicí 19. srpna. V mužské kategorii suverénně dosáhl na metu nejvyšší kombinovaný tým Štěpánova a Zbožnova Tři lípy. Ukázalo se, že spolupráce se Zbožnovem nese pro obě malé obce ovoce.

A to se skutečně na krajském kole v Jablonném projevilo. Druhé místo za bezkonkurenčním Širokým Dolem patří k největším sportovním úspěchům Zbožnova i Štěpánova. Úspěch se rodil po vyrovnaných výkonech těžce, po nepovedeném útoku se situace jevila beznadějně. Teprve po dalších nezdařených útocích se ukázalo, že na vině je na straně pořadatelů: v kádi byla volně položená gumová podložka, která při sání ucpala koš. Proto bylo umožněno opakování útoků a naši borci ukázali svou sílu.

LIGA OKRESU CHRUDIM V POŽÁRNÍM SPORTU*
Pro tuto chvíli (5. července) platí ne příliš povzbuzující konstatování, že jediným dosavadním úspěchem v letošním ročníku v mužské kategorii zůstává třetí místo týmu Štěpánov D.
O mnoho radostnější je bilancování ligových výkonů štěpánovských žen, které v narůstající konkurenci vždy obsadily pozice na stupních vítězů a dokonce 13. května v Blatně a 17. června v Perálci vybojovaly metu nejvyšší. Obdiv zaslouží i vzhledem k tomu, že většina členek ženského družstva běhá i v družstvu dorosteneckém, což klade bezesporu velké nároky na čas.

7. dubna - Stříhání javorů a úklid návsi
Letošní nekonečně dlouhá zima snad už definitivně opustila naše končiny, takže jsme se mohli vrhnout na zušlechtění naší návsi. Pěkné počasí, možná i slíbené občerstvení, samozřejmě také chuť pomoci - různé důvody pro velkou účast brigádníků. Hrabeme, stříháme, zametáme... Hodiny ubíhají a stále ještě zbývá dost javorů k ostříhání. Nikdy jsem nemyslel, že jich je padesát! Samozřejmě přeháním, ale zkus si, vážený čtenáři vybavit, kolik jich vlastně na návsi máme. Poradím, že ze tří podél hřbitovní zdi žije už jen jeden a jeden je před statkem paní Andrlíkové... Jaké číslo ti vyšlo? (fotky z brigády)

březen 2006 - stránky se přestěhovaly, změnily vzhled a ožily - například už jsou zde konečně k vidění skoro dva roky staré fotky z Republiky!

2005

Období od 16. července do konce roku jenom telegraficky - více ve Zprávě o činnosti za rok 2005

prosinec - Silvestrovský fotbal

listopad - brigáda na vykopání jámy pro sklípek na hřišti; brigáda na dříví do udírny

říjen - výlov rybníku na návsi; Závod požární všestrannosti

září - posvícení (i s divadlem a fotbalem); nová travní sekačka

červenec - fotbalový turnaj

16. 7. Štěpánov - Diskotéka - MS Hubert Luže

9. 7. Štěpánov - Svatba Davida Čápa
Další kulturní událostí v obci byla svatba Davida Čápa. Původní plán byl takový, že obřad proběhne na Štěpánově v kostele sv. Matouše, poté proběhne zátah, z kterého se svatebčané přemístí do Luže na slavnostní oběd a celá svatba vyvrcholí piatikou na parketě.
Počasí tomu však chtělo jinak. Již v pátek bylo rozhodnuto, že není možné pro nepřízeň počasí uskutečnit tuto akci na parketě. Náhradní, tzv. suchou variantou bylo přesunutí svatební párty do kulturáku na Zbožnově. Ostatní program pak zůstal nezměněn. Za vydatného deště se okolo poledního přemístili všichni svatebčané do kostela, kde absolvovali obřad. Ženich si asi v tu chvíli myslel, že už to nejhorší má za sebou, ale opak byl pravdou.
Po opuštění kostela novomanžele čekal na Štěpánově již tradiční novomanželský pětiboj. Počasí se během obřadu naštěstí lehce umoudřilo a alespoň přestalo pršet. První disciplína víceboje měla název "práce muže v zápřahu" a spočívala v tom, že jsme Davida ustrojili do chomoutu, přidělali mu na nohu kouli a Zuzku jme naložili do připraveného žebřiňáku. Davidovým úkolem pak bylo přepravit bezpečně drahocenný náklad na místo určení. Druhou disciplínou byla tzv. "cesta pro dřevo" (zřejmě z toho důvodu, že přestože je červenec, byla pěkná zima). Za přispění svědků úkol probíhal následovně, všichni 4 se měli pomocí čtyřmístných lyží přemístit k další etapě, kterou bylo "řezání klády". Kláda, přestože se na jejím řezání podíleli krom novomanželů také svědci, tatínci i maminky, se nechtěla v žádném případě rozpůlit na dva kusy - bylo znát, že pila už je dávno za zenitem výkonnosti. Nakonec se dílo zdařilo a celý průvod mohl pokračovat dál. Když už si svatebčani došli na dřevo, a to si nakonec i pořezali, bylo ho potřeba také odvést (ne že bychom věděli, že Zuzka velmi nerada řídí nějaká vozidla a natož s valníkem). Do připraveného valníku zapřaženého za malotraktůrek postupně Zuzka naložila obě polena a manžela Davida. S tímto vzácným nákladem pak k úžasu všech přihlížejících bravurně prokličkovala slalomovou dráhu a zaparkovala v připravené garáži. Poslední úkol čekal na Davida, a to ukázat, jak se popere s přebalením mimina. David se do celé akce pustil s vervou, to ale netušil, že hovínko je pravé, a že se nejedná o jen tak ledajaké hovínko. Bylo to totiž hovínko dcery našeho jednatele a webmastera těchto stránek Kačenky Burešové. Když zjistil, o co se jedná, i s panenkou se odebral k rybníku, kde provedl její hrubou očistu, pak už následovalo pouze dočištění v lavoru a oblečení do čistého. Po předání darů a gratulací byl zátah zdárně dokončen a svatebčani propuštěni. Svatba nakonec končila v časných ranních hodinách. Úplný konec svatebního veselí nakonec byl až v neděli před obědem, když se novomanželé po svatební noci rozhodli vyzkoušet některé svatební dary, zejména se jednalo o kánoi a neopren. S kánoí udělali několik koleček po rybníku na návsi a celé vystoupení bylo zakončeno potápěčským výcvikem v podání ženicha. Na fotky z této zdařilé akce se lze podívat zde.

6. 7. Štěpánov - Brigáda na vydláždění plata ve stodole
Konečně od dubna nastal ten pravý čas, abychom se poprali s dlažbou na pódiu ve stodole. Množství věcí v hasičárně se s přibývajícím časem množilo a za chvíli by nebylo ani kam dát stříkačku. Pod vedením mistra dlaždičského Petra Josefa (nebo že by Josefa Petra?) jsme se pustili do práce a už před polednem bylo dílo dokonáno. Při pohledu na tu krásu jsme museli v duchu poděkovat bývalým maturantům z Gymnázia ve Skutči, kteří při svém stužkovacím večírku podpálili objekt ubytovny na hřišti spolu s dílnou. Právě z této vyhořelé dílny pocházejí naše dlaždice, které nám laskavě přenechal obecní úřad ve Skutči.
Ihned po dokončení dlažby se plato začalo plnit materiálem z hasičárny. Své místo zde nalezly i lavičky, které naši dorostenci převáželi do stodoly přímo ze hřiště po včerejších závodech. Na dokončení pódia plynule navázal úklid ve zbrojnici, z které postupně zmizela elektrocentrála, sporák, osmička, zbytky dvanáctky atd.

5. 7. Štěpánov - O putovní trofej starosty SDH, memoriál Miloslava Kunharta
Pátý ročník již tradiční soutěže předcházely obavy a očekávání. Obavy z počasí, protože již od víkendu neustále hlásili v rozhlase a v televizi, jak se blíží od západu studená fronta a jaké množství vody s sebou přináší. Ráno před samotným závodem bylo pod mrakem, ale nepršelo. Postupně se začala sjíždět družstva z širokého okolí. Nakonec jich bylo 28 v kategorii mužů a 6 v kategorii žen. A očekávání? Očekávání, jak se ukáže v závodě naše nová mašinka.
Protože jsme věděli, co se k nám od západu blíží, nechtěli jsme celou soutěž zdržovat. O to se ale starali jiní, a to zejména bratři ze Skutče, kteří měli přes noc velké starosti s obděláváním kedlubnových polí a pak zřejmě vyčerpáním zapomněli na cisternu, která nám měla dodávat vodu; to se ale záhy vyřešilo. Dalším pokusem o zpříjemnění pořadatelských úkolů pro nás byly náhlé změny v pravidlech, které pro nás vznikly ze dne na den. Po zkušenostech z Křižanovic se totiž náhle sešel štáb ligy (kterého jsem dokonce i členem, jen mi o sezení tak nějak nikdo nedal vědět), který se rozhodl hovořit pořadatelům soutěží snad úplně do všeho. Hlavním bodem bylo organizování nástupů a vyhodnocení uprostřed závodů a zkrácení vyřazovacího pavouka a podobně. Takže nakonec bychom si připravené jídlo a pití mohli sníst a vypít sami, jen aby byli všichni brzy doma. Tím nechci říct, že se mi líbí závody, kde se něco zdržuje, nebo kde se na něco čeká, to nikoliv. My jsme schopní celé závody odbavit během čtyř hodin včetně základního kola mužů a žen a 16-ti členného vyřazovacího pavouka. To si myslím, že není spatný čas ani v konkurenci závodů, kde každý z účastníků běží pouze jeden pokus. Celá snaha ústředí pak vede pouze k tomu, že jsou pořadatelé pěkně otrávení a přemýšlí o tom, zda má cenu se snažit shánět hodnotné ceny, bohaté občerstvení, hudbu a podobně, když je nakonec všechno špatně.
A teď už k samotným závodům. První kolo zahajovalo naše Áčko. Bohužel se nám tak nějako nepříliš podařilo nabrat a bylo po nadějích na ligové body. O mnoho lépe si vedli borci soutěžící za Déčko, ti se časem 26,48 umístili na krásném druhém místě mezi družstvy Seče. V soutěži jsme měli ještě jedno želízko v ohni a to dorosteneckoveteránský tým, který až červený praporek rozhodčího u kádě stál umístění v doté doby postupující šestnáctce. Oddělením první části soutěže od druhé byla soutěž žen, zde naše děvčata nejprve ukázala, jak lze zalévat hřiště z fontány na rozdělovači. Pak následovaly ostatní ženské týmy v čele s vynikajícím Zbožnovem. Posledním útokem tuto kategorii zakončila opět naše děvčata, protože jim v úvodním pokusu došla voda v kádi, kterou mělo doplňovat SDH Skuteč. Po pěkném výkonu obsadila druhou pozici. Než se svolal povinný nástup dalo se do deště. Po nástupu následovalo několik porad vedoucích soutěžních družstev, co s rozstřely. Nakonec se počet startujících omezil na 8 a odběhlo se pouze první kolo. Zde však nerozhodovalo vyřazení jednotlivých týmu ale dosažené časy na srážecí terče. V trvalém vydatném dešti se nejlépe dařilo stejně jako v prvním kole družstvu SDH Seč I. Druhý byl nováček naší soutěže Dolní Přím od Hradce Králové a třetí Štěpánov D. Celkové výsledky soutěže jsou k nahlédnutí zde. A průběžné výsledky ligy zde.
Na úplný konec už zbývá jen zhodnotit v úvodu zmiňovanou novou stříkačku. Ta se uvedla ve výborném světle a je jen škoda, že nakonec nedošlo na rozstřely, kde by měla být její hlavní síla.

2. 7. Štěpánov - Diskotéka
První opravdu prázdninová diskotéka proběhla oproti předchozí v klidu a všichni z ní snad odcházeli spokojení, snad i včetně pořadatelů.

26. 6. Křižanovice - O pohár starosty
Všichni vyspaní do růžova jsme vyrazili do Křižanovic. V žádném případě jsme nechtěli zopakovat výsledky z loňska, neboť to byla tragédie. Musím říct, že se nám vedlo o něco lépe, ale jenom o něco. A-týmu chyběl standardní proudař, což se hned projevilo na délce pokusu: s časem nad 34s jsme nakonec brali 8. místo. Déčko předvedlo krásný pokus s časem okolo 27s, proč říkám okolo, protože se porouchála časomíra a útok musel být opakován. V náhradním útoku se nám již tolik nedařilo a s časem těsně pod 31s jsme uzmuli 5.místo. Do druhého kola měla právo postupu obě naše družstva, neboť postupovalo do rozstřelu osm nejlepších. Jelikož někteří naši závodníci potřebovali odjet, postavili jsme pouze Déčko. Zvláštním rozdělením pavouka jsme hned v prvním kole narazili na Seč a bylo po závodech. Seč se stala i celkovým vítězem. V kategorii žen zvítězil Zbožnov před Štěpánov a Krásným. K celým závodům zbývá jen říct, že svojí kvalitou již po několik let patří k horším soutěžím a že se například vůbec v letošním ročníku neprojevila změna pravidel, kterou si ligová družstva na začátku sezóny odsouhlasila.

25.6. Štěpánov - Diskotéka
Po příjezdu z okresního kola jsme se dali do připravování večerní diskotéky. Přípravy narušila náhlá průtrž mračen, která trvala až do sedmé hodiny večerní. Pak následoval malý deštík, který skončil těsně před osmou. Následovalo dilema, zda diskotéku zrušit, či nikoliv. Nakonec jsme rozhodli, že diskotéka bude. I přes výše zmiňované počasí přišlo poměrně dost návštěvníků, ale ne zase tolik, aby dělali problémy, jaké následovaly po půlnoci. Nejprve partička podnapilých mladíků napadala jednoho z pořadatelů. Po menší rozdmýšce a následném uklidnění aktérů následoval příjezd dvou policejních aut a záchranky, údajně z důvodu toho, že pořadatelé bezdůvodně napadli návštěvníka a ztloukli ho do bezvědomí. Nakonec se ukázalo, že nikdo zraněný, natož v bezvědomí není a že se jednalo pouze o snahu oněch mladíků způsobit pořadateli nepříjemnost. Asi hodinu na to si podnapilý hejsek potřeboval splnit bobříka odvahy, když se rozhodl s jeden a půl promilí pod kůží kočírovat Favorita. Razantně jako v F1 chtěl zajet do boxu k dotankování paliva (tak mu asi připadalo parkoviště vozů na místním hřišti), bohužel mu to ale nevyšlo a svým levým světlem navštívil záď od Škody 105. O zábavu bylo tedy opět postaráno. Opět příjezd policie, atd. Mezitím celá akce na parketě skončila a všichni se postupně odebrali k domovu. Oprava - všichni normální se odebrali k domovu. Ti ostatní museli jít ukázat na hřiště, jak že jim narostla ramena a jak z policie nemají žádný respekt. Pomalu svítalo, když dorazila nehodovka z Chrudimě. Po jejím př&iacut